Trwa ładowanie...
d2lwhri
Ulewy na południu Polski: woda wdarła się do szpitala w Gliwicach
x-news/TVN 24
pogoda

Ulewy na południu Polski: woda wdarła się do szpitala w Gliwicach

Południe Polski zmagało się w niedzielę z potężnymi ulewami. Szczególnie trudna sytuacja była w województwie śląskim - strażacy musieli interweniować kilkaset razy, by usuwać skutki nawałnicy, jaka przetoczyła się przez ten region.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2lwhri

Ulewy najbardziej dały się we znaki mieszkańcom Gliwic, Bytomia, Tarnowskich Gór, Raciborza i Zabrza.

- W ciągu ostatniej doby w całym kraju było ponad 1000 interwencji, a na samym Śląsku ponad 400 - powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak. Interwencje związane były głównie z wypompowywaniem wody z piwnic i usuwaniem połamanych przez silny wiatr drzew.

d2lwhri

W Gliwicach, gdzie podtopiony został Szpital Wielospecjalistyczny w wypompowywaniu wody, której poziom sięgał metra, brało udział pięć zastępów strażaków. - Szpital w ciągu kilku minut został zatopiony. To było nie do przewidzenia i nie do ogarnięcia - mówi Bożena Słup-Ostrawska ze Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanu wód w rzekach. Stan alarmowy został już przekroczony na Brynicy, ostrzegawczy - na Gostyni, Pszczynce i Kłodnicy.

d2lwhri

Podziel się opinią

Share
d2lwhri
d2lwhri
Więcej tematów