Trwa ładowanie...
d19e5i1

Ukrainiec zatrzymany w Medyce podejrzany ws. zabójstwa w Gdańsku

38-letni Ukrainiec, zatrzymany w Medyce podczas próby przekroczenia granicy, jest podejrzany o to, że w Gdańsku zabił na ulicy swego rodaka. Policja apeluje do świadków zabójstwa o kontakt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W środę 49-letni obywatel Ukrainy został śmiertelnie ugodzony nożem
W środę 49-letni obywatel Ukrainy został śmiertelnie ugodzony nożem (PAP, Fot: Jan Dzban)
d19e5i1

Śmiertelnie ugodzony nożem

38-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w czwartek, podczas próby przekroczenia granicy na przejściu w Medyce.

W piątek gdańska policja poinformowała, że mężczyzna ten jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 1 listopada.

d19e5i1

W środę przy gdańskim Trakcie św. Wojciecha 49-letni obywatel Ukrainy został śmiertelnie ugodzony nożem. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę wezwanego na miejsce pogotowia mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci kilka godzin po zdarzeniu ustalili tożsamość prawdopodobnego sprawcy zabójstwa. Podejrzewając, że może on próbować przekroczyć granice Polski i uciec do swojego kraju, zaalarmowano policję w rejonach przygranicznych oraz Straż Graniczną.

Brutalny atak w Katowicach. Policja prosi o pomoc w ustaleniu napastnika

Policja szuka świadków

Tuż po zabójstwie gdańska policja zatrzymała czterech innych obywateli Ukrainy w wieku od 25 do 40 lat. Zostali przesłuchani w charakterze świadków przestępstwa, po czym zostali zwolnieni.

Gdańscy policjanci proszą o kontakt świadków zabójstwa. Z prowadzącymi postępowanie funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku można się skontaktować osobiście przy ul. Nowe Ogrody 27 lub telefonicznie pod całodobowym numerem telefonu 58 321 62 22.

d19e5i1

Podziel się opinią

Share

d19e5i1

d19e5i1
Więcej tematów