PAP

oprac. Magdalena Nałęcz, 3 grudnia 2018

Ukraińcy najbardziej lubią Polskę, a najmniej Rosję. Nowy sondaż

Tweetnij Komentuj

"Ciepłe" uczucia w stosunku do Polski ma 41 proc. Ukraińców. Żadnego innego kraju obywatele Ukrainy nie lubią tak bardzo. Na szarym końcu w badaniu Grupy Socjologicznej Rating jest Rosja.

Na zlecenie Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego jeszcze przed incydentem na Morzu Azowskim zbadano, które kraje Ukraińcy darzą sympatią. Wyjątkowo dobrze w sondażu przeprowadzonym przez Grupę Socjologiczną Rating wypadła Polska.

Aż 41 proc. uczestników badania zadeklarowało, że ma w stosunku do niej ciepłe uczucia. Bardzo ciepłe - 9 proc. Ale 41 proc. Ukraińców przyznało, że postrzega Polskę neutralnie. Jedynie 7 proc. łącznie osób uznało, że ma chłodne i bardzo chłodne podejście do kraju.

Za nami w sondażu znalazła się UE, którą dobrze ocenia 49 proc. badanych. Dalej w kolejności są: Białoruś, Kanada, Litwa, Stany Zjednoczone, Niemcy, Węgry i Rumunia. I na końcu Rosja. Ciepło odbiera ją jedynie 20 proc. Ukraińców, a chłodno - 52 proc. badanych.

Zobacz także: Marek Jakubiak apeluje do rządu ws. konfliktu Ukraina-Rosja

Pokaż...

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: PAP

Tagi: ukraina rosja sondaż

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .