Trwa ładowanie...

TVP dopatrzyło się symbolu Strajku Kobiet na opakowaniu. Błyskawiczna reakcja producenta

Pracownicy TVP skojarzyli świąteczne opakowania kremu Nivea z symboliką Strajku Kobiet. Na opublikowaną przez państwowe media informację o "symbolach zwolenników aborcji" na opakowaniu błyskawicznie zareagował koncern produkujący kosmetyk.

Share
TVP dopatrzyło się symbolu Strajku Kobiet na opakowaniu. Błyskawiczna reakcja producenta
TVP dopatrzyło się symbolu Strajku Kobiet na opakowaniu. Błyskawiczna reakcja producentaŹródło: Twitter
d46ps14

Krem Nivea znany jest prawdopodobnie każdemu konsumentowi w Polsce. Na jego nowych limitowych świątecznych opakowaniach pojawiły się błyskawice zwieńczone gwiazdkami oraz hasło "Dla kobiety z charakterem". Stylistyka nowego opakowania nie uszła uwadze pracowników TVP, którzy uznali, że jest to ewidentne odwołanie do symbolu błyskawicy obecnego na protestach kobiet wywołanych orzeczeniem TK w sprawie aborcji.

W serwisie tvp.info pojawił się artykuł poświęcony nowemu opakowaniu kremu. Redakcja serwisu podkreśliła, że część klientów krytycznie odniosła się do obecności błyskawic na puszkach kremu, bo kojarzą im się ona z symbolem Strajku Kobiet.

d46ps14

Reakcja producenta na zarzuty o używanie symbolu Strajku Kobiet

Producent kremu, koncern Beiersdorf bardzo szybko zareagował na komentarze, zarzucające wykorzystywanie symbolu protestów w Polsce na opakowaniach.

"Wspomniany projekt zestawu Nivea został przygotowany jako świąteczna edycja limitowana na długo przed rozpoczęciem protestów w Polsce. Projekt ten nie ma żadnych implikacji politycznych ani ukrytych znaczeń, a jakiekolwiek podobieństwo symboli jest czysto przypadkowe" - czytamy w oświadczeniu Beiersdorf.

Niepokojący sondaż dla PiS. Reakcja Radosława Fogla

"W Nivea i całym koncernie Beiersdorf stawiamy na akceptację, wzajemny szacunek, różnorodność i wspólnotę. Zawsze koncentrujemy się na ludziach, ich skórze i potrzebach, starając się zapewnić naszym konsumentom na całym świecie najlepsze produkty i pomóc im czuć się dobrze" - dodano w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46ps14

Podziel się opinią

Share
d46ps14
d46ps14
Więcej tematów