Trwa ładowanie...
d43438u

"Tusk maskuje brutalną politykę wobec prezydenta"

Zdaniem sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Michała Kamińskiego prezydent nie został poinformowany przez premiera o propozycjach wycofania wojsk z Iraku w 2008 roku i zakończenia poboru do wojska w 2009 roku. Donald Tusk próbuje maskować bardzo brutalną politykę względem prezydenta - podkreślił Kamiński.
Share
"Tusk maskuje brutalną politykę wobec prezydenta"
Źródło: AFP
d43438u

Prezydent Lech Kaczyński myśli o zmianie składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński.

Rada, jako organ doradczy prezydenta, będzie dostosowywana do nowych warunków i prezydent w niedługim czasie podejmie decyzję w tej sprawie. (...) O tym, kto zasiada w Radzie decyduje wyłącznie prezydent a jedynym warunkiem zewnętrznym zasiadania w Radzie jest kwestia posiadania dostępu do tajemnicy państwowej - powiedział Kamiński w radiu RMF FM.

RBN jest organem doradczym prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Rada doradza głowie państwa w sprawach bezpieczeństwa, ale jej opinie nie są dla prezydenta wiążące.

d43438u

Kamiński podkreślił, że każdy projekt dotyczący ważnych spraw związanych z bezpieczeństwem i obroną narodową musi mieć akceptację prezydenta.

Na pytanie, czy propozycja zakończenia poboru do wojska w 2009 roku ma akceptację prezydenta, Kamiński odpowiedział: źle się dzieje, że o tak ważnej sprawie, przed jej zgłoszeniem nie informuje się zwierzchnika sił zbrojnych. O tym projekcie prezydent nie został poinformowany - dodał minister.

Prezydent nie został też poinformowany o propozycji wycofania wojsk z Iraku w 2008 roku - a to zdaniem Kamińskiego "nie jest dobry znak".

O obu tych propozycjach Tusk mówił w swoim piątkowym expose.

Wydaje się, że Donald Tusk, próbuje maskować bardzo twardą i brutalną politykę względem prezydenta(...) Fakty przeczą temu, że Tusk jest politykiem kompromisu - fakty niestety pokazują, że dzisiejszy premier jest premierem konfrontacji i to jest złe, bo prezydent wykazuje od samego początku dobrą wolę - powiedział Kamiński.

d43438u

Podziel się opinią

Share
d43438u
d43438u
Więcej tematów