Trwa ładowanie...
d1fy3um

Tusk i Owsiak z nagrodami. Padły znaczące słowa

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak otrzymali w Niemczech od europejskiej Polonii nagrody Polonicus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(East News)
d1fy3um

Szef Rady Europejskiej otrzymał statuetkę za promowanie Polski w Europie. Gala odbyła się w sobotę w Akwizgranie. Tusk powiedział, że miejsce Polski jest w sercu Europy. Jak podkreślił, będzie zawsze tak działał, żeby jego rodacy byli dumni z Polski.

- Nie pozwólcie lunatykom doprowadzić narodów do nieszczęścia. Stanowisko przewodniczącego RE to nie moja meta - podkreślił były premier, odbierając statuetkę.

Tłumaczył potem dziennikarzom, że rozumie, że jego słowa mogą być szeroko komentowane w Polsce, ale chodziło mu o to, że "nie dokona swojego żywota w Brukseli".

Jurek Owsiak nagrodę dostał za wybitne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego. - Róbmy Polskę razem. Nie zgadzamy sie na to, by były dwie Polski - powiedział, odbierając statuetkę.

Prócz nich nagrody otrzymali także:

d1fy3um

Benedykt z Różą Frąckiewicz - dyrygent z pierwszą solistką i Chórem Benedictus e.V. z Wupertalu, za animację życia organizacji polskich oraz utrzymanie tradycji Chórów Polskich w Niemczech.

Prof. Rita Süsmuth - niemiecki polityk, przewodnicząca Bundestagu a.D., wieloletnia przewodnicząca kuratorium Związku Niemiecko-Polskich Towarzystw w Berlinie oraz Prezydent Niemieckiego Instytutu Polskiego w Darmstadt, za jej znaczący wkład w dialog niemiecko-polski w aspekcie integracji europejskiej.

**Zobacz także: Kamiński: Wszyscy w PiS boją się Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1fy3um

Podziel się opinią

Share

d1fy3um

d1fy3um
Więcej tematów