Trwa ładowanie...
d1ehs0w

Turystka z Polski nie żyje, 6 innych rannych. Zwiedzali Nową Zelandię

W tragicznym wypadku w Nowej Zelandii turystka z Polski zginęła a jej sześcioro znajomych zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turystka z Polski nie żyje, 6 innych rannych. Zwiedzali Nową Zelandię
(PAP/EPA)
d1ehs0w

47-letnia turystka Polka zginęła w wypadku samochodowym na Zachodnim Wybrzeżu. Minivan którym w czwartek 16 listopada podróżowała wraz z 8 innymi turystami z Polski zjechał z drogi i wpadł do rowu.

Zdarzenie miało miejsce na autostradzie stanowej numer 6 na zakręcie w pobliżu drogi Happy Valley Rd, na południe od miasteczka Ross. Świadek twierdzi, że stało się to ok. godz. 14.10 czasu miejscowego - donosi stuff.co.nz.

   stuff.co.nz

W komunikacie dla prasy policja mówi także o rannych współpasażerach. Z pośród 10 osób w pojeździe, 6 turystów zostało rannych a dwoje i kierowca wyszli bez szwanku. Polaków, z obrażeniami od lekkich po poważne, przewieziono do szpitala. Jednen z nich był partnerem zabitej Polki.

d1ehs0w

Toyotą hiace kierował obywatel Nowej Zelandii a jego pasażerami było 9 turystów z Polski. Według świadków, tuż przed kraksą pojazd gwałtownie skręcił z drogi i wjechał prosto do rowu - informuje sierżant Andrew Lyes z policji Zachodniego Wybrzeża.

   odt.co.nz

*W wypadku nie uczestniczyły żadne inne pojazdy. *W czwartek policja starała się dotrzeć do rodzin turystów w Polsce i powiadomić o tragicznym wydarzeniu. Najciężej ranną osobę przetransportowano helikopterem do szpitala Greymouth. Dwie inne osoby z średnimi obrażeniami i trzy z lekkimi trafiły do placówki medycznej karetkami. Rannych Polaków otoczono opieką psychologa.

Zobacz także: Tajemnicza śmierć studentów na Uralu

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d1ehs0w

Podziel się opinią

Share

d1ehs0w

d1ehs0w
Więcej tematów