Trwa ładowanie...
dztuhla

Tu-134 spadł na pas startowy i zapalił się - są ranni

Co najmniej 31 osób, w tym dzieci, zostało rannych w katastrofie pasażerskiego Tu-134, do której doszło na lotnisku w mieście Osz, na południu Kirgistanu - informuje agencja AP. Według AP, samolotem leciało 95 pasażerów i sześcioro członków załogi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tu-134 wpadł w poślizg, przewrócił się i zapalił
Tu-134 wpadł w poślizg, przewrócił się i zapalił (AFP, Fot: STR / AKIPRESS)
dztuhla

Jak podają agencje, problemy rozpoczęły się podczas podchodzenia do lądowania. Samolot uderzył w pas startowy, przewrócił się na bok, łamiąc skrzydło, a następnie słychać było głośny wybuch. AP podaje, że tupolew stanął w płomieniach.

Według wstępnych informacji w katastrofie nikt nie zginął. Kirgiski minister zdrowia Kubatbek Boronov poinformował, że 17 osób ze wszystkich 31 rannych zostało przewiezionych do szpitali. Zdaniem ministra, większość obrażeń jest niegroźna.

Według agencji, pozostałych pasażerów udało się bezpiecznie ewakuować. Pożar został szybko opanowany.

dztuhla

Nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną katastrofy. Wstępne podejrzenia wskazują na ciężkie warunki atmosferyczne. Samolot lądował we mgle, a pas startowy był prawdopodobnie pokryty lodem, co spowodowało, że maszyna wpadła w poślizg.

Samolot wyleciał ze stolicy Kirgistanu, Biszkeku. Jak podaje serwis "Vestnik Kavkaza", maszyna należała do linii Kirgistan Air.

Rosyjski Tu-134 to dwusilnikowy samolot, który został produkowany od 1967 roku. Po serii śmiertelnych wypadków, jakie miały miejsce w ostatnim roku w Rosji, prezydent Dmitrij Miedwiediew zapowiedział wycofanie ich z eksploatacji. Tymczasem wiele takich samolotów wciąż lata w byłych republikach radzieckich, a także w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Podziel się opinią

Share

dztuhla

dztuhla
dztuhla
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów