Trzech rannych podczas gonitwy byków w Pampelunie

Trzy osoby zostały ranne w środę w czwartej w tym roku gonitwie z bykami w hiszpańskiej Pampelunie. Dwóch uczestników dostało się między rogi i zostało rzuconych na ziemię, ale choć było niebezpiecznie byki nikogo nie ubodły - poinformował szpital w Nawarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Byki biegną wśród uczestników gonitwy wąskimi uliczkami Pampeluny w ramach fiesty patrona miasta, św. Fermina
Byki biegną wśród uczestników gonitwy wąskimi uliczkami Pampeluny w ramach fiesty patrona miasta, św. Fermina (PAP/EPA, Fot: KOTE RODRIGO)

Środowy bieg w ramach fiesty ku czci św. Fermina tradycyjnie odbywał się średniowiecznymi uliczkami Pampeluny i trwał około dwóch minut.

Od niedzieli tysiące śmiałków bierze udział w gonitwie z bykami na 850-metrowym odcinku zakończonym areną, na której później zwierzęta giną z rąk torreadorów.

Od 1911 roku, gdy rozpoczęto prowadzenie statystyk, w biegach z bykami poniosło śmierć 15 osób. Ostatnią ofiarą śmiertelną był 27-letni Hiszpan Daniel Jimeno Romero, który 10 lipca 2009 roku został ugodzony przez byka w szyję.

Tradycja fiesty ku czci św. Fermina, jednego z patronów Nawarry, sięga XVI wieku. Uroczystości rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w swojej powieści "Słońce też wschodzi". (PAP)

ksaj/ ap/

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.