Trwa ładowanie...
d4jf03i

Trwają konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Gubałówki

• Na Podhalu prowadzone są konsultacje społeczne w sprawie Gubałówki
• Ma powstać całoroczne centrum turystyczno-sportowe
• Inicjatywa "Zmieniamy Zakopane. Gubałówka" chce pojednać właścicieli
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane, widok z Gubałówki
Zakopane, widok z Gubałówki (Fotolia)
d4jf03i

Pod Tatrami zaczęły się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Gubałówki. Jedna z najważniejszych gór w regionie do tej pory nie wykorzystuje swojego potencjału, ponieważ mieszkańcy i właściciel gruntów nie mogą dojść do porozumienia.

Inicjatorem spotkania jest PKL w ramach akcji "Zmieniamy Zakopane. Gubałówka".

- Jest bardzo duża liczba właścicieli na Gubałówce, dlatego zapraszamy wszystkich do wypełnienia specjalnej ankiety, która wizja zagospodarowania przestrzennego pasuje najbardziej - mówi Janusz Ryś, prezes PKL.

d4jf03i

Pojednanie właścicieli i administratorów gruntów ma na celu stworzenie największego w okolicy centrum sportowego z całorocznym wyciągiem.

- Koncepcja rozwoju Gubałówki opracowana przez PKL jest jedynie propozycją, jej realizacja zależy przede wszystkim od zgody właścicieli gruntów. Dlatego chcemy ich zapytać o zdanie. Uszanujemy każdą decyzję. Jestem natomiast przekonany, że powstanie nowoczesnego i atrakcyjnego ośrodka turystycznego przyniesie korzyści wszystkim - mówi Ryś.

Być może prace zostaną przyspieszone dzięki akcji mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej. Po wielu latach inwestycji i tworzeniu kolejnych tras narciarskich i kompleksu zimowego, nazwali się Zimową Stolicą Polski, jednocześnie spychając na drugi plan Zakopane. Ten "pstryczek w nos" pokazali zawieszając wielkie tablice przed wjazdem do Bukowiny, które witają każdego turystę.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4jf03i

Podziel się opinią

Share
d4jf03i
d4jf03i