Trwa ładowanie...

Trwa "Dzień Bez Samochodu". Zobacz, ile zaoszczędzisz jadąc tramwajem

We wtorek, 22 września, wypada Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji wszyscy, którzy posiadają dowód rejestracyjny, pojadą komunikacją miejską za darmo.
Share
Trwa "Dzień Bez Samochodu". Zobacz, ile zaoszczędzisz jadąc tramwajem
Źródło: UMK / P. Krawczyk
d1m0mcl

Z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami, mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, możemy zabrać ze sobą osoby towarzyszące w takiej ilości, na ile mamy zarejestrowany w dowodzie samochód.

Akcja, z roku na rok, zyskuje na popularności, a już teraz można coraz częściej słyszeć głosy zadowolenia.

- Co prawda nie byłem zwolennikiem jazdy komunikacją miejską, ale postanowiłem spróbować i dołączyłem do akcji. Na stałe mieszkam w Opatkowicach, więc do Borku Fałęckiego dojeżdżałem autem. Zostawiałem w okolicy samochód i zamiast - jak zazwyczaj o 8.00 - jechać godzinę samochodem w okolicę Galerii Kazimierz, dzisiaj dojechałem w 15 minut - mówi Marcin Kuliberda, kelner. - To daje do myślenia. Gdyby tak jeszcze wszędzie były parkingi na drogach dojazdowych do miasta to pomysł porzucenia jazdy samochodem po Krakowie musiałbym poważnie rozważyć - dodaje.

d1m0mcl

- W samym centrum miasta jazda samochodem jest bez sensu. Gdy z Kazimierza chcę się dostać na Bronowice, muszę autem okrążać całe miasto. To jakieś 30 minut szybciej - mówi Marta, pasażerka MPK.

W ramach akcji, poza bezpłatną komunikacją, odbędą się również warsztaty rowerowe. Organizatorzy zapraszają od 17.00 na os. Górali 4, wstęp wolny.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1m0mcl

Podziel się opinią

Share
d1m0mcl
d1m0mcl
Więcej tematów