Trwa ładowanie...

Trumny z ciałami Pary Prezydenckiej w Bazylice Mariackiej

Kondukt wiozący trumny z ciałami Lecha Kaczyńskiego oraz jego żony Marii dotarł w niedzielę przed godz. 11.00 do Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Trumny wniesiono do bazyliki, gdzie spoczęły na katafalkach przed ołtarzem Wita Stwosza.

Share
Trumny z ciałami Pary Prezydenckiej w Bazylice Mariackiej
Źródło: PAP
d2g1vfh

Do godziny 14.00 trwać będzie modlitewne czuwanie przy trumnach pary prezydenckiej, po którym rozpocznie się uroczysta żałobna msza św.

U progu świątyni oczekiwał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w asyście duchowieństwa.

- Siostry i bracia, z wielkim wzruszeniem stajemy przy ciałach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Zginęli w katastrofie lotniczej wraz z innymi ważnymi osobami z życia publicznego naszego państwa w czasie pełnienia swej służby - mówił kard. Stanisław Dziwisz przed wprowadzeniem trumien do świątyni.

d2g1vfh

- Dziękujemy dobremu Bogu za wszelkie dobro, jakiego udzielił naszemu Narodowi przez ich wierną służbę, przez postawę pełną miłości, uczciwości i dobroci - podkreślił metropolita krakowski.

- Niech on, Jezus Chrystus pełen miłosierdzia napełni serca ich bliskich swoją otuchą, a nasz Naród niech zechce zachować w jedności i pokoju. Módlmy się, aby ofiara ich życia w blaskach paschalnego zwycięstwa Chrystusa przyczyniła się do pomnożenia dobra w naszym życiu społecznym i w ich rodzinach - mówił kard. Dziwisz.

- Ufamy, że spotkamy się znowu z nimi w domu Ojca Naszego w niebie - powiedział.

d2g1vfh

Podziel się opinią

Share
d2g1vfh
d2g1vfh
Więcej tematów