Trwa ładowanie...

Trójmiejski Marsz Równości. Będą kontrmanifestacje

Marsz Równości w Gdańsku potrwa od godz. 14 do wieczora. Na trasie może odbyć się 27 kontrmanifestacji "w obronie tradycyjnych wartości". Impreza zakończy się przy terenach przystoczniowych.
Share
Trójmiejski Marsz Równości. W tym roku hasło imprezy to "miłość może tylko łączyć"
Trójmiejski Marsz Równości. W tym roku hasło imprezy to "miłość może tylko łączyć"Źródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
d2na646

Trójmiejski Marsz Równości startuje z Targu Rybnego nad Mołtawą. To już piąta edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado.

Aktywiści czekali ze zgłoszeniem marszu i podaniem jego ostatecznej trasy do północy z czwartku na piątek. Wszystko po to, by uniknąć kontrmanifestacji i starć z przeciwnikami, do których dochodziło w minionych latach.

Trójmiejski Marsz Równości i kontrmanifestacje. Może być gorąco

Chcąc utrudnić pochód uczestnikom marszu, środowiska prawicowe zgłosiły aż 27 kontrmanifestacji w centrum miasta. Nie wszystkie zgłoszenia zostały rozpatrzone - informuje portal trojmiasto.pl. Zanim Marsz zakończy się piknikiem przy klubie 100cznia, uczestników czeka niejedna konfrontacja.

d2na646

Zobacz też: Schetyna chciał iść na czele Marszu Równości. "Niech sobie wybije to z głowy"

Służby ochraniające imprezę i mieszkańcy Gdańska mają nadzieję, że będą to konfrontacje wyłącznie słowne. W minionych latach konserwatyści blokowali trasę przemarszu, dochodziło do strać z policją. W 2015 roku 10 osobom postawiono zarzuty uczestnictwa w zbiegowisku o charakterze chuligańskim.

Czytaj też: Marsz Równości przeszedł przez Gniezno. Nie obyło się bez incydentów
Burdy na Marszu Równości. 8 policjantów rannych, 21 osób zatrzymanych

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d2na646

Podziel się opinią

Share
d2na646
d2na646
Więcej tematów