Trwa ładowanie...
d6k3epv

Trójmiejski Marsz Równości. Będą kontrmanifestacje

Marsz Równości w Gdańsku potrwa od godz. 14 do wieczora. Na trasie może odbyć się 27 kontrmanifestacji "w obronie tradycyjnych wartości". Impreza zakończy się przy terenach przystoczniowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trójmiejski Marsz Równości. W tym roku hasło imprezy to "miłość może tylko łączyć"
Trójmiejski Marsz Równości. W tym roku hasło imprezy to "miłość może tylko łączyć" (East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter)
d6k3epv

Trójmiejski Marsz Równości startuje z Targu Rybnego nad Mołtawą. To już piąta edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado.

Aktywiści czekali ze zgłoszeniem marszu i podaniem jego ostatecznej trasy do północy z czwartku na piątek. Wszystko po to, by uniknąć kontrmanifestacji i starć z przeciwnikami, do których dochodziło w minionych latach.

Trójmiejski Marsz Równości i kontrmanifestacje. Może być gorąco

Chcąc utrudnić pochód uczestnikom marszu, środowiska prawicowe zgłosiły aż 27 kontrmanifestacji w centrum miasta. Nie wszystkie zgłoszenia zostały rozpatrzone - informuje portal trojmiasto.pl. Zanim Marsz zakończy się piknikiem przy klubie 100cznia, uczestników czeka niejedna konfrontacja.

d6k3epv

Zobacz też: Schetyna chciał iść na czele Marszu Równości. "Niech sobie wybije to z głowy"

Służby ochraniające imprezę i mieszkańcy Gdańska mają nadzieję, że będą to konfrontacje wyłącznie słowne. W minionych latach konserwatyści blokowali trasę przemarszu, dochodziło do strać z policją. W 2015 roku 10 osobom postawiono zarzuty uczestnictwa w zbiegowisku o charakterze chuligańskim.

Czytaj też: Marsz Równości przeszedł przez Gniezno. Nie obyło się bez incydentów
Burdy na Marszu Równości. 8 policjantów rannych, 21 osób zatrzymanych

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d6k3epv

Podziel się opinią

Share
d6k3epv
d6k3epv
Więcej tematów