Trwa ładowanie...
d23jmef

Trójmiejska drogówka wyeliminowała w ostatni weekend 24 kierowców

• 24 kierowców pod wpływem środków odurzających wyeliminowała w weekend trójmiejska drogówka
• Sopocianin z 1,66 promila alkoholu w organizmie ściął znak i wpadł na patrol
• Ujęto kierowcę z dwukrotnym zakazem prowadzenia samochodu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trójmiejska drogówka wyeliminowała w ostatni weekend 24 kierowców
(WP, Fot: Robert Kulig)
d23jmef

- Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało sześciu sprawców przestępstw. Trzech z nich kierowało samochodem pod wpływem amfetaminy, kokainy oraz marihuany, kolejny zatrzymany kierowca miał 1,66 promila alkoholu w organizmie, a podczas jazdy nie zapanował nad samochodem i uderzył w znaki drogowe przy ul. Podjazd, przez co stworzył zagrożenie w ruchu drogowym - informuje Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, krótko przed godz. 6.00. Mężczyźnie może udałoby się uniknąć odpowiedzialności, gdyby nie policja, który patrolowała okolice ul. Podjazd.

Nieco więcej pracy mieli funkcjonariusze gdańskiej drogówki. Przez cały weekend policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego osiemnaście osób, które - będąc pod wpływem alkoholu - kierowały samochodem lub rowerem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2 promili. W sobotę doszło do zatrzymania 33-letniego kierowcy forda.

d23jmef

- Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, będąc pod wpływem alkoholu - miał 0,7 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 33-latek posiada również dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Obowiązują one do maja 2019 i 2022 roku - informuje Wirtualną Polskę podkom. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak przypominają funkcjonariusze, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania grozi natomiast za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d23jmef

Podziel się opinią

Share

d23jmef

d23jmef
Więcej tematów