Trwa ładowanie...

Trójmiasto weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Restaurant Week

10 najlepszych trójmiejskich restauracji bierze udział w rozpoczynającej się w poniedziałek akcji Restaurant Week. Przez cały tydzień będzie można tanio zjeść najbardziej wyszukane dania.

Share
Trójmiasto weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Restaurant Week
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1z1bl9

- Festiwal powstał nie tylko po to, żeby promować dobre jedzenie, ale także po, by rozbudzić południową kulturę chodzenia do restauracji. Bardzo nam zależy na ożywieniu relacji międzyludzkich, bo przecież to właśnie w restauracjach, podczas spotkań, rodzą się najlepsze pomysły – mówi Weronika Lewandowska z Restaurant Week.

Idea akcji jest bardzo prosta od najbliższego poniedziałku do piątku w wybranych trójmiejskich restauracjach będzie można zjeść, specjalnie przygotowane zestawy posiłków. Każdy z nich składać się będzie z trzech dań: przystawki, dania głównego oraz deseru. Wszystko to w cenie 39 złotych. Lista trójmiejskich restauracji biorących udział w wydarzeniu znajduje się na stronie organizatora.

d1z1bl9

Pilotażowa edycja imprezy odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w Warszawie. Wówczas w wydarzeniu brały udział 33 wybrane, warszawskie restauracje. Każda z nich przygotowała własne, trzydaniowe menu w promocyjnej cenie. W majowej edycji imprezy poza Trójmiastem i Warszawą w akcji biorą udział restauracje z Krakowa, Poznania oraz Wrocławia.

Idea tygodnia promocyjnych cen w restauracjach jest od wielu lat praktykowana na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych tego typu festiwali są Summerlicious I Winterlicious, które odbywają się każdego roku w Toronto. Podczas rekordowego Summerlicious 2009 wydano ponad 180 tys. posiłków za łączną kwotę 12 milionów dolarów. Każdego roku w tym wydarzeniu bierze udział ponad 150 kanadyjskich restauracji.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1z1bl9

Podziel się opinią

Share
d1z1bl9
d1z1bl9
Więcej tematów