Trwa ładowanie...

Tramwaje niedługo wrócą na Hucisko w Gdańsku

Korki w gdańskim Śródmieściu zmniejszą się? Jest szansa – odpowiadają drogowcy. Za cztery tygodnie na Hucisko wrócą tramwaje, a później samochody. Na razie tylko w jedną stronę. Jazda w obu kierunkach będzie możliwa dopiero w 2016 roku.

Share
Tramwaje niedługo wrócą na Hucisko w GdańskuŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d3vmsmg

- Została już wykonana konstrukcja płyty dennej i ścian sekcji tramwajowej i północnej tunelu pod ul. Hucisko oraz strop sekcji tramwajowej. W najbliższych dniach zostanie wykonany strop tunelu dla sekcji północnej. Na ukończeniu są prace związane z przebudową sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu oraz kabli elektroenergetycznych. Od połowy września realizowane będą prace związane z zasypaniem obiektu oraz odtworzeniem układu torowego i drogowego w części północnej – mówi Wojciech Bróż, wykonawca tej części inwestycji.

Komunikacja wpuszczana będzie na Hucisko etapami. W pierwszej kolejności uruchomione zostaną torowiska tramwajowe. Tym samym linie nr 10 i 12 wrócą na dotychczasowe trasy. Ma do tego dojść na początku października. Dopiero trzy tygodnie później na wyremontowaną drogę wjadą pierwsze samochody. Jednak ruch odbywać się będzie tylko w jednym kierunku od Wałów Jagiellońskich w stronę Siedlec. O tym jak szybko zostanie przywrócony normalny ruch zadecyduje pogoda i związane z nią postępy prac. Drogowcy planują opuścić plac budowy na przełomie marca i kwietnia.

- Utrudnienia? Już się do nich przyzwyczaiłem. Teraz ma do przystanków autobusowych dużo dalej. Tracę bardzo dużo czasu. Nie mam na to wpływu. Mam nadzieję, że po remoncie będzie lepiej – mówi Wirtualnej Polsce Jan Maciejowski, mieszkaniec Gdańska.

d3vmsmg

Remont Huciska rozpoczął się na początku lipca. Zamknięcie drogi nad torami związane jest z budową tunelu wzdłuż torów kolejowych. Powstanie tam podziemna droga dla samochodów łącząca dworzec kolejowy z ul. Toruńską. Jednym z wprowadzonych dla pieszych ograniczeń jest częściowe zamknięcie tunelu dla pieszych pod ul. Wały Jagiellońskie. Zmodernizowane przejście podziemne zostanie ponownie otwarte w 2017 roku, gdy dobiegną prace przy budowie Forum Gdańsk. Powstaje ono na 6-hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3vmsmg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vmsmg
d3vmsmg
Więcej tematów