ycipk-2vatdp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tragiczny wypadek na Gubałówce - zmarł chłopiec

W zakopiańskim szpitalu zmarło 9-letnie dziecko poszkodowane w wypadku, do którego doszło na stoku Gubałówki w Zakopanem. Chłopiec doznał poważnego urazu głowy w wyniku uderzenia w drzewo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragiczny wypadek na Gubałówce - zmarł chłopiec
(PAP)
ycipk-2vatdp

9-letni chłopiec zmarł po przewiezieniu do szpitala. Uczestnicząca w wypadku dziewczynka, rówieśniczka chłopca, znajduje się pod obserwacją na oddziale urazowym, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział lekarz zakopiańskiego szpitala i ratownik TOPR, Sylweriusz Kosiński.

Dzieci zjeżdżały na plastikowych jabłuszkach i z ogromną prędkością uderzyły w drzewo. Do wypadku doszło w lesie na szlaku turystycznym, biegnącym wzdłuż torów kolejki na Gubałówkę. Dzieci bawiły się pod opieką dorosłych. Chłopiec na skutek urazu głowy stracił przytomność, doszło do zatrzymania akcji serca i oddychania.

Jeden z opiekunów zadzwonił z informacją o wypadku na policję, a ta powiadomiła TOPR. Natychmiast po wezwaniu do rannych dotarli na nartach ratownicy dyżurujący na stoku narciarskim na Gubałówce. Po udzieleniu pierwszej pomocy TOPR-owcy wynieśli dzieci z lasu na otwartą przestrzeń, gdzie przekazali je na pokład śmigłowca TOPR. Maszyna przetransportowała dzieci do pobliskiego szpitala.

ycipk-2vatdp

Tymczasem w godzinach popołudniowych do szpitala przetransportowano śmigłowcem kolejną ofiarę Gubałówki. Tym razem dziewczyna, jadąca na nartach trasą narciarską, na skutek uderzenia w drzewo doznała groźnego urazu głowy i straciła przytomność.

*Wydarzenia TV POLSAT*

Więcej na ten temat w serwisie Wydarzenia.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vatdp

ycipk-2vatdp
ycipk-2vatdp