Trwa ładowanie...

Tragiczny bilans długiego weekendu

• Policja podsumowała długi weekend na drogach • W Małopolsce doszło do 38 wypadków • 36 osób zostało rannych
Share
Tragiczny bilans długiego weekendu
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d3y2yud

- W dniach od 25 do 29 maja 2016 roku odnotowano 38 wypadków drogowych, w których 4 osoby poniosły śmierć (w tym trzech motocyklistów i jeden kierujący samochodem osobowym), a 36 zostało rannych - poinformowało biuro prasowe małopolskiej policji.

Najbardziej tragicznym dniem był 26 maja - w Boże Ciało zginęły trzy osoby (wszystkie w powiecie bocheńskim).

- Pierwszy wypadek śmiertelny miał miejsce około godz. 16.05 w miejscowości Borek, gdzie kierujący motocyklem, jak wynika ze wstępnych ustaleń, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożną barierę i poniósł śmierć na miejscu. Pięć godzin później (około godz. 21.05) w miejscowości Łazy doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty, gdzie - jak wstępnie ustalono - kierujący pojazdem doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca Toyoty oraz motocyklista - relacjonują policjanci.

d3y2yud

Trzeci tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę 29 maja w Kalwarii Zebrzydowskiej (powiat wadowicki). Około godz. 12.30 kierowca samochodu osobowego marki Skoda Octavia nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, doprowadzając do zderzenia. W wyniku odniesionych obrażeń 44-letni kierowca jednośladu zmarł na miejscu.

- Podczas wydłużonego weekendu prowadzone były działania weryfikujące trzeźwość. Wyeliminowano z ruchu 193 nietrzeźwych kierujących. Tylko w dzień wyjazdów - w środę - ujawniono ponad 70 nietrzeźwych kierowców. Duża liczba prowadzących pojazdy na tzw. podwójnym gazie jest bardzo niepokojąca, dlatego ponownie apelujemy o jazdę w trzeźwości - mówią mundurowi.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3y2yud

Podziel się opinią

Share
d3y2yud
d3y2yud
Więcej tematów