Trwa ładowanie...
d2ajbey

Tragedia w Sopocie. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby - starsza kobieta i jej syn - najprawdopodobniej zatruły się czadem w sopockiej kamienicy. Źródłem tlenku węgla mógł być piecyk gazowy, który służył do ogrzewania mieszkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia w Sopocie. Nie żyją dwie osoby
(WP.PL, Fot: WP.PL)
d2ajbey

Tragedia wydarzyła się w mieszkaniu w trzykondygnacyjnej kamienicy przy ul. 3 maja w Sopocie. Strażacy zostali wezwani na miejsce przez policję. Funkcjonariusze podejrzewali rozszczelnienie instalacji gazowej.

Jak poinformował Tomasz Szulc z Sekcji do spraw Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, strażacy zastali na miejscu dwie nieprzytomne osoby. U obu prowadzono reanimację krążeniowo-oddechową, ale nie przyniosła ona efektów: przybyły na miejcie lekarz stwierdził zgon starszej kobiety i jej syna.

*PRZECZYTAJ TAKŻE: Zatrucie tlenkiem węgla. Do szpitala trafiły dzieci *

d2ajbey

Szulc wyjaśnił, że badanie składu powietrza w mieszkaniu, w którym doszło do wypadku, wykazało, że poziom dwutlenku węgla osiągnął wysokie stężenie - 189 ppm. W tej sytuacji jako najbardziej prawdopodobną przyczynę zgonu uznano zaczadzenie.

Na miejscu zdarzenia było pięć zastępów straży pożarnej. W żadnym innym mieszkaniu w wielorodzinnej kamienicy nie było lokatorów, nie była więc konieczna ewakuacja.

źródło: Radio Gdańsk, PAP

d2ajbey

Podziel się opinią

Share

d2ajbey

d2ajbey
Więcej tematów