Trwa ładowanie...
d33nb7f
zima

Tragedia na Pomorzu. Kolejna ofiara mrozu

Przez dwa dni blisko 100 osób, w tym policjanci i specjalistyczna grupa poszukiwawcza, szukało w okolicach miejscowości Luzino 49-letniego mężczyzny. Jego ciało odnaleziono w lesie. Prawdopodobnie zmarł z wychłodzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia na Pomorzu. Kolejna ofiara mrozu
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d33nb7f

Rodzina 49-latka o zaginięciu mężczyzny poinformowała policję w czwartek. Z relacji bliskich wynikało, że stracili kontakt z mężczyzną 3 stycznia.

Natychmiast ruszyły poszukiwania, w których brało udział prawie 100 osób. Akcję utrudniały ciężkie warunki atmosferyczne.

Ciało 49-latka znaleziono ok. godziny 16 w lesie na terenie miejscowości Luzino. Mężczyzna prawdopodobnie zmarł z wychłodzenia.

d33nb7f

Ostateczną przyczynę zgonu wyjaśni sekcja zwłok, policja bada okoliczności zdarzenia.

W ciągu ostatniej doby zamarzły jeszcze trzy inne osoby: w Olkuszu w Małopolsce oraz Rzecku i Dźwierzutach w woj. warmińsko-mazurskim.

W Polsce, według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od 1 listopada zamarzło już 46 osób. Ten bilans może się zwiększyć. Przed nami kolejne mroźne dni i noce. Służby apelują, by informować je o osobach, które mogą potrzebować pomocy. To nie tylko bezdomni, ale także osoby starsze, samotne i chore.

d33nb7f

Podziel się opinią

Share
d33nb7f
d33nb7f
Więcej tematów