Trwa ładowanie...
d4ivlqz
niemcy

Tornado nad Niemcami. Jedna osoba nie żyje, 30 rannych

Jedna osoba zginęła a 30 zostało lekko rannych w nocy z wtorku na środę po przejściu nawałnicy na północy Niemiec. W wyniku silnego wiatru poważnie ucierpiał Hamburg. Tornado wyrządziło ogromne straty w miasteczku Buetzow pod Rostockiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tornado nad Niemcami. Jedna osoba nie żyje, 30 rannych
(PAP/EPA)
d4ivlqz

W Hamburgu wiatr wiał z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. 27-letni mężczyzna zginął we własnym samochodzie przygnieciony spadającymi częściami dachu. Jego ciężarna partnerka odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala - podała rozgłośnia Deutschlandfunk.

Liczące 8 tys. mieszkańców Buetzow zostało spustoszone przez tornado. Wichura łamała drzewa, zrywała dachy i wybijała okna. Wiele budynków zostało uszkodzonych. Spadające fragmenty domów oraz wyrywane przez wiatr drzewa raniły lekko 30 osób.

50 ratowników usuwało do rana skutki wichury. Wiele osób nie może powrócić do swoich zniszczonych mieszkań i domów. Przygotowano dla nich prowizoryczne kwatery w dwóch halach sportowych. W dwóch szkołach odwołano zajęcia lekcyjne.

Po intensywnych opadach deszczu pod wodą znalazła się część Lubeki. Zalane zostało miejscowe muzeum. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic domów. W porcie podmuch wiatru przewrócił dźwig.

Po upalnym wtorku gwałtowne burze, którym towarzyszyły ulewy i silny wiatr, przeszły nad całą północną częścią Niemiec.

d4ivlqz

Podziel się opinią

Share
d4ivlqz
d4ivlqz