Trwa ładowanie...
aktor

TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ. O najnowszej premierze Teatru Miejskiego w Gdyni. Prawda Floriana Zellera

Od niej się zaczyna. Zakochujemy się. Idealnie, jeśli z wzajemnością. Trwamy w tym stanie, bo miły to stan, ale – jak wszystko – przemija.

Share
TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ. O najnowszej premierze Teatru Miejskiego w Gdyni. Prawda Floriana Zellera
Źródło: Joanna Siercha
d147pzb

Nie gwałtownie. Powoli. Z początku niezauważalnie. Nikt się nie orientuje, właściwie wszystko gra i… nagle: rozładowane telefony, nieplanowane wyjazdy, przeciągające się zebrania w pracy, drobne kombinacje, małe przewinionka … Kłamstwa. Powolne, z pozoru niegroźne, oddalanie się od prawdy. Potem już coraz silniejsze przekonanie, że: gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie ostałaby się na ziemi ani jedna para. I w pewnym sensie byłby to koniec cywilizacji.- jak twierdzi bohater najnowszej premiery w Teatrze Miejskim zatytułowanej Prawda.

(fot. Joanna Siercha)
Źródło: (fot. Joanna Siercha)

Dwa małżeństwa. Czworo przyjaciół. Kilka tytułowych prawd. Samousprawiedliwiające teorie. Bo po co mówić prawdę, jeśli ona rani? A dlaczego nie kłamać, jeśli to chroni? Tu prawdziwie mistrzowski koncert na cztery postaci i osiem rąk, w którym pozornie dyrygentem jest Michał zdradzający żonę i przyjaciela, ale – czy rzeczywiście? W komedii małżeńskiej niespełna czterdziestoletniego autora będącego najgorętszym nazwiskiem francuskiego teatru, kłamią wszyscy i robią to „zawodowo”. Czy prawda ma w ogóle rację bytu? Sprawdźcie Państwo przychodząc na Prawdę w reżyserii Zbigniewa Rybki do Teatru Miejskiego w Gdyni, a przekonacie się, że to wszystko z miłości. Na scenie zobaczycie: Monikę Babicką, Agnieszkę Bałę, Szymona Sędrowskiego i Macieja Wiznera.

Premiera 4 lutego 2017.

Więcej informacji na stronie: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/

d147pzb

Podziel się opinią

Share
d147pzb
d147pzb
Więcej tematów