Trwa ładowanie...
d405hao
syria

To sprawiło, że Trump zaatakował

Atak Trumpa na bazę syryjskich sił rządowych w prowincji Hims to reakcja na atak chemiczny. W sieci pojawiły się szokujące relacje i zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To sprawiło, że Trump zaatakował
(Twitter)
d405hao

W mediach pojawiło się zdjęcie 29-letniego Abdela Hamida Aljusefa, który we wtorkowym ataku chemicznym w Syriistracił 9-miesięczne bliźniaki, żonę i wielu innych członków rodziny.

Co najmniej kilkanaście osób zmarło, a kilkaset jest rannych, po ataku chemicznym na syryjskie miasto w prowincji Idlib przy granicy z Turcją. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że liczba ofiar wzrosła do 58 osób. Wcześniej podawano, że w wyniku ataku zmarło co najmniej 20 osób. Ofiary ataku przetransportowano do szpitali, ale jak podaje AFP, po godz. 12 zostały one zbombardowane.

d405hao

Ostra wypowiedź Donalda Trumpa

- We wtorek syryjski dyktator Baszar al-Asad dokonał okropnego ataku za pomocą broni chemicznej na niewinnych cywilów. Używając śmiercionośnych związków V, Asad zdusił życie bezbronnych mężczyzn, kobiet i dzieci. To była dla wielu powolna i brutalna śmierć. Nawet piękne niemowlęta zostały okrutnie zamordowane w tym barbarzyńskim ataku. Żadne dziecko Boga nie powinno nigdy doświadczać takiego horroru - powiedział Donald Trump w przemówieniupo ataku odwetowym na bazę lotniczą wojsk prezydenta Baszara al-Asada w Syrii.

Agencja Reutersa podała, że atak przeprowadziły z powietrza wojska syryjskie lub rosyjskie. Rząd w Damaszku błyskawicznie zaprzeczył, że stoi za atakiem w prowincji Idlib. Źródło w syryjskiej armii oświadczyło, że wojsko "nie stosuje, ani nie stosowało" broni chemicznej w przeszłości. Również rosyjskie ministerstwo obrony zaprzecza doniesieniom o bombardowaniu miasta przez rosyjskie samoloty.

Abdel Hamid Aljusef, który stracił żonę, bliźniaki i ponad 15 członków rodziny:

d405hao

Podziel się opinią

Share
d405hao
d405hao
Więcej tematów