"To skandal, czemu zrobiono to twórcy antykomor.pl?"

Klub parlamentarny Solidarna Polska zwrócił się do premiera Donalda Tuska o natychmiastowe przedłożenie umowy ratyfikacyjnej ACTA do laski marszałkowskiej w celu odrzucenia jej przez parlament. Na konferencji wystąpił także Robert Frycz będący autorem słynnej strony antykomor.pl. Według członków klubu skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Odnosząc się do zapowiedzi premiera, że nie skieruje projektu ustawy ratyfikacyjnej w sprawie porozumienia ACTA do sejmu, jeśli podczas konsultacji i debat przekona się, że nie należy tego robić, Ziobro powiedział, że Tusk "jest mistrzem w niewywiązywaniu się ze swoich zobowiązań".

- Kierowani starannością i zapobiegliwością prosimy pana premiera Donalda Tuska, również w imieniu szeregu internautów, którzy się do nas zwrócili, aby zechciał skorzystać ze swoich prerogatyw i doprowadził do niezwłocznego przedłożenia do decyzji sejmu ustawy ratyfikującej umowę ACTA. Można tę sprawę natychmiast przeciąć i zamknąć, odrzucając tę umowę. Sprawa będzie historią i o to przecież tym setkom tysięcy młodych internautów chodzi - powiedział Ziobro.

W ocenie wiceprezesa SP, europosła Jacka Kurskiego, premier wprowadza "pseudoprocedury" zawieszenia ratyfikacji, której - jak podkreślił - de facto nie ma w polskim prawie.

- Dopatrujemy się tutaj wytrychu, żeby przeczekać kryzys związany ze wzmożoną aktywnością polskiej młodzieży, polskich internatów w obronie wolności, aby przetrwać te nastroje i potem poddać tylnymi drzwiami ACTA, być może skutecznej, ratyfikacji - powiedział Kurski.

- Chcemy dzisiaj powiedzieć: "sprawdzam" całemu światu polityki, który deklaruje sprzeciw wobec ACTA. Rozstrzygnijmy tę sprawę najszybciej, jak się da. Niech premier Donald Tusk przedłoży ustawę ratyfikującą do Sejmu, a my zdecydowaną większością głosów odrzućmy to niedobre pseudoprawo, żeby już przestało straszyć Polskę, Polaków, internautów i wolność w internecie - podkreślił Kurski.

Z kolei sekretarz klubu PO Paweł Olszewski powiedział, że traktuje wystąpienie polityków SP, jako dowód "skrajnego cynizmu". - Bowiem wczoraj na forum PE odbyła się konferencja, przede wszystkim na temat wolności w internecie w kontekście umowy ACTA, gdzie prelegentami byli przedstawiciele Komisji Europejskiej, OECD i jakoś dziwnym trafem w pracach merytorycznych koledzy z Solidarnej Polski brać udziału nie zamierzali - powiedział polityk PO. Zamiast tego - jak mówił - "brylowali w mediach mówiąc o ACTA".

Frycz apeluje do Internautów

- W maju 2011r. do mojego domu wkroczyli uzbrojeni funkcjonariusze ABW. Dopatrzyli się bowiem oni w prowadzonym przeze mnie blogu zagrożenia dla państwa - mówił Robert Frycz, twórca strony antykomor.pl na konferencji prasowej. - ABW powinna zajmować się łapaniem przestępców, a nie internautów, którzy wyrażają swoją opinię. Jeśli takie działania miały miejsce przed podpisaniem ACTA, należy zastanowić się, jak bardzo zostaną zaostrzone represje wobec internautów - dodał. Frycz zaapelował do internautów, by poparli wniosek Solidarnej Polski.

W opinii Solidarnej Polski doszło do poważnego nadużycia władzy przez ABW wobec Frycza, a zastosowane środki były nieproporcjonalne do jego domniemanego przewinienia. Od 8 miesięcy Fryczowi nie postawiono żadnych zarzutów, nie wie on więc, czy będzie oskarżony, czy uniewinniony.

Według członków klubu skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono. Dlatego też Solidarna Polska zamierza złożyć skargę do prokuratora Seremeta na przewlekłość postępowania. Klub żąda także - jako oświadczono na konferencji - jasnej deklaracji od PO czy są za czy przeciwko ACTA.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.