Trwa ładowanie...
dyc6r6w

To już pewne. Gdański "diabelski młyn" ruszy na początku czerwca

• Wiadomo już, gdzie stanie gdańskie koło widokowe
• Atrakcja ruszy 10 czerwca
• Amber Sky to fabrycznie nowe koło
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już pewne. Gdański "diabelski młyn" ruszy na początku czerwca
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
dyc6r6w

- Koło widokowe o nawiązującej do bursztynu nazwie Amber Sky stanie na działce między spichlerzem Deo Gloria i punktem informacyjnym Granaria. Montaż koła rozpocznie się niebawem, tak, by uruchomiono je już 10 czerwca. Turyści będą mogli skorzystać z 36 klimatyzowanych gondoli - informuje Michał Piotrowski z urzędu miejskiego w Gdańsku.

Gdańskie koło widokowe pojawiło się po raz pierwszy dwa lata temu podczas Jarmarku Dominikańskiego i z miejsca stało jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Przewiozło wówczas ponad 100 tys. osób.

- AmberSky to fabrycznie nowe koło. Będzie otoczone 340-metrowym tarasem wykonanym z drewna modrzewiowego o antypoślizgowej nawierzchni. Białe leżaki, tego samego koloru parasole oraz stylowy punkt gastronomiczny stworzą miłą strefę chillout - mówi Anna Kowalska, rzecznik SkyWheels.

dyc6r6w

Koła młyńskie stanowią swoisty symbol miasta. Każdy turysta bez trudu połączy "Ferris Wheel" z Paryżem, a "London Eye" z Londynem. Jednak żadne z nich nie jest największym diabelskim młynem. Na to miano zasługuje instalacja z Singapuru. Średnica tamtejszego koła wynosi aż 165 metrów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów