WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kraków
27-05-2006 (20:15)

Tłumy wiernych pod "papieskim oknem"

Tłum wiernych czeka na Benedykta XVI pod
"papieskim oknem" Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Modlący się i
śpiewający ludzie wypełnili, w sobotę po południu, plac przy ul.
Franciszkańskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Zgromadzeni pod oknem uczą się także przy dźwiękach gitary słów, którymi powitają papieża: Kraków wita Cię, Kraków kocha Cię, Kraków dziękuje Ci oraz Witamy Cię, alleluja!.

Wierni zebrali się także wzdłuż trasy, którą Ojciec Święty będzie wracał z wieczornego spotkania z młodzieżą na krakowskich Błoniach.

Wszyscy mają nadzieję, że podobnie jak w pierwszym dniu pobytu w Krakowie, także w sobotę papież wyjdzie do okna i przemówi do nich.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP