WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tłumy pielgrzymów witają papieża

Oklaskami powitali papieża Benedykta XVI pielgrzymi zgromadzeni na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Papamobil minął kościół św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, na fasadzie którego portret Benedykta XVI sąsiaduje z wizerunkiem Jana Pawła II, pod którym umieszczono napis "Santo subito" (święty natychmiast).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Na kościele św. Krzyża znajdują się też napisy: "Deus caritas est" (Bóg jest miłością) oraz "Sursum corda" (w górę serca). "Deus caritas est" to tytuł pierwszej encykliki Benedykta XVI o miłości chrześcijańskiej, ogłoszona i opublikowana 25 stycznia 2006 roku. Papież podkreśla w niej, że miłość Boga i miłość bliźniego są nierozłączne i stanowią jedno przykazanie.

Papież przejedzie też obok kościoła św. Anny, na którym umieszczono ponad 20-metrowy portret Benedykta XVI. Zaraz za kościołem zgromadzeni na pl. Zamkowym oglądają na telebimie relację z przejazdu papieża na Stare Miasto.

Polub WP Wiadomości
WP
WP