Trwa ładowanie...

The New York Times: Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie

• Zagraniczna prasa pisze o "Czarnym Proteście" w Warszawie
• The New York Times zwraca uwagę, że prawo aborcyjne w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie
• Dziennik wskazuje, że duży wpływ na polskie prawodawstwo ma Kościół Katolicki

Share
The New York Times: Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
dvcamey

WARSZAWA, Polska - Tysiące Polek ubranych na czarno protestowało w sobotę przed parlamentem przeciwko projektowi o całkowitym zakazie aborcji. Uczestnicy zgromadzenia nazwanego "Czarnym Protestem" mówili, że całkowity zakaz aborcji obejmujący ofiary gwałtów czy kobiety, których życie jest zagrożone przez ciążę, jest barbarzyństwem. Prawo aborcyjne obowiązujące w Polsce jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. - pisze The New York Times.

Dziennik podkreśla, że organizatorzy protestu wybrali kolor czarny jako symbol żałoby w kontekście utraconych praw. Propozycja całkowitego zakazu aborcji była iskrą zapalną dla narastającego napięcia społecznego wobec konserwatywnego prawa i partii rządzącej, która rok temu wygrała wybory i posiada większość głosów w parlamencie. Propozycja zaostrzenia prawa jest projektem obywatelskim, pod którym podpisało się 450 tys. obywateli. - czytamy na łamach gazety.

New York Times wskazuje, że obecnie w Polsce aborcja dozwolona jest tylko w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu kobiety, jest wynikiem gwałtu lub płód posiada poważne wady. Projekt liberalizacji aborcji dopuszczający usunięcie płodu do 12 tygodnia ciąży został odrzucony.

dvcamey

Podziel się opinią

Share
dvcamey
dvcamey
Więcej tematów