Trwa ładowanie...
d4cgjrj

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom

Arsen Pawłow, jeden z dowódców prorosyjskich oddziałów na Ukrainie, w opublikowanym w sieci filmie grozi Polakom w związku z odmową udostępnienia przestrzeni powietrznej dla samolotu z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. Do incydentu doszło w ubiegły piątek. O film Pawłowa pytany był polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Share
d4cgjrj

O sprawie poinformowała telewizja Biełsat. Film ma długość kilkunastu sekund. Pawłow, ps. "Motorola", zapowiada Polakom "surową odpłatę". - Jeśli nie chcecie przepuścić samolotu ministra obrony Federacji Rosyjskiej, to przyjdę do was - mówił "Motorola". Film kończy nagranie salwy z wyrzutni rakietowej.

- Nie będę polemizował z panem "Motorolą" - tak w programie "Kropka nad I" w TVN24 skomentował film polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Pawłow to postać znana w Donieckiej Republiki Ludowej. Służył w piechocie w morskiej, walczył w Czeczenii.

Polska nie zgodziła się na przelot samolotu z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu z powodów proceduralnych. Lot zgłoszono jako wojskowy, podczas gdy Rosjanie dysponowali tylko zgodą cywilną. Gdy zmienili status lotu, mogli lecieć bez przeszkód.

Tu-154 z Siergiejem Szojgu na pokładzie tego samego dnia wrócił z Bratysławy, korzystając z przestrzeni powietrznej nad Polską.

d4cgjrj

Podziel się opinią

Share
d4cgjrj
d4cgjrj
Więcej tematów