Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
film
26-08-2013 (03:23)

Telewizja BBC kupiła niemiecki film "Nasze matki, nasi ojcowie"

Organizacja Reduta Dobrego Imienia i stowarzyszenie młodzieży Patriotycznej Patriae Fidelis wystosowały protest do telewizji BBC, która zakupiła niemiecki film fałszujący historię "Nasze matki, nasi ojcowie" - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat firmowany przez Redutę Dobrego Imienia oraz Ruch Higieny Moralnej - protest przeciw emisji filmu
Plakat firmowany przez Redutę Dobrego Imienia oraz Ruch Higieny Moralnej - protest przeciw emisji filmu (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)

To reakcja na informacje w niemieckich mediach, że brytyjska telewizja zakupiła film i zamierza go wyemitować jeszcze w tym roku.

W piśmie skierowanym do szefa działu telewizyjnego BBC Danny'ego Cohena napisano m.in., że film jest "przykładem antypolskiego oszczerstwa, znieważającego pamięć Polaków walczących z niemieckimi okupantami". Autorzy protestu domagają się od stacji odstąpienia od emisji filmu. Obie organizacje zapowiedziały już przeprowadzenie szerokiej akcji protestacyjnej w Londynie.

Zrealizowany przez drugi program niemieckiej telewizji publicznej ZDF trzyczęściowy film pokazuje II wojnę światową przez pryzmat losów pięciorga młodych mieszkańców Berlina. Akcja serialu zaczyna się w przeddzień ataku III Rzeszy na ZSRR, a kończy kapitulacją Niemiec w 1945 roku. Oburzenie polskiej opinii publicznej wzbudziło przedstawienie przez twórców filmu żołnierzy Armii Krajowej jako zagorzałych antysemitów.

Niemiecki serial wyemitowała już polska telewizja, wywołując tym kolejną falę dyskusji. Reduta Dobrego Imienia doniosła do prokuratury na prezesa TVP Juliusza Brauna, bo miał zezwolić "na publiczne znieważenia Narodu Polskiego". PiS domagał się zaś dymisji prezesa Brauna.

Polub WP Wiadomości