Trwa ładowanie...

Tatry. "Nigdy jeszcze tak się nie bałam". Dramatyczna relacja turystek

Tatry. Oko w oko z niedźwiedziem. Do mrożącego krew w żyłach spotkania doszło w drodze na Giewont. Matka zobaczyła, jak za córką stoi niedźwiedź.

Share
Tatry. "Nigdy jeszcze tak się nie bałam". Dramatyczna relacja turystek
Źródło: East News
d2pegww

Pani Aleksandra Matys zrelacjonowała swoją przygodę portalowi Tatromaniak. Razem z córką wyruszyła w poniedziek o godzinie 7 rano z Kuźnic niebieskim szlakiem w kierunku Giewontu. Po godzinie wędrówki kobiety zatrzymały się między Kalatówkami a Halą Kondratową i usiadły, żeby zjeść kanapki.

Kobieta rozmawiała jeszcze z mężem przez telefon. Prawdopodobnie dlatego nie usłyszała, co się dzieje za jej plecami.

"Nagle wstałam i zobaczyłam za plecami córki niedźwiedzia" - opowiada pani Aleksandra. Niedźwiedzica miała stać na dwóch łapach i przeraźliwie zaryczeć. Potem uderzyła łapą w gałąź.

d2pegww

Obie turystki rzuciły kanapki, wodę i wszystko co miały i zaczęły uciekać. Matka zdaje sobie sprawę, że to wbrew wszelkim zaleceniom, które mówią, by odchodzić od zwierzęcia powoli. "Nasza reakcja nie była właściwa, ale stres odebrał nam rozum i chyba też odwagę" - tłumaczy.

Niedźwiedzica zajęła się porzuconymi rzeczami, a matka z córką biegły ile sił w nogach. Zatrzymały się dopiero w schronisku, które było w odległości 15 minut drogi.

Kobieta przyznaje, że nigdy wcześniej tak się nie bała-- szczególnie o dziecko. Podkreśla też, że cały czas szła szlakiem. Ludzie często sądzą, że trzeba wejść w las lub zboczyć ze szlaku, by spotkać dzikie zwierzę.

Swoją relacją Aleksandra Matys chciała ostrzec innych turystów.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy wstrząśnięci tragedią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Tatromaniak

d2pegww

Podziel się opinią

Share
d2pegww
d2pegww
Więcej tematów