Trwa ładowanie...
dt8qdwa

Tak Rosjanie igrają z USA. Pokazali wideo jak Su-27 przechwytuje "szpiegowską maszynę"

Pentagon przedstawił nagranie pokazujące niebezpieczne zachowanie pilota rosyjskiego myśliwca wobec załogi maszyny marynarki wojennej USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Commander, U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet)
dt8qdwa

Najpierw było oskarżenie, teraz jest film. Dzień po wydaniu komunikatu o niebezpiecznym manewrze Su-27 wobec zwiadowczego EP-3 Aries II marynarka wojenna pokazała, jak blisko zderzenia faktycznie było. Czujniki wskazały, że Rosjanin przeciął tor lotu amerykańskiej maszyny w odległości 150 cm. W komentarzu z Kremla wspomniano, że pilot zachował "bezpieczną odległość".

US Navy po raz pierwszy od wielu lat opublikowała nagranie wideo z tego typu incydentu - zwraca uwagę serwis Nowa Strategia.

Incydent miał miejsce w poniedziałek nad Morzem Czarnym. EP-3 Aries II wykonywał lot na południe od półwyspu krymskiego. Strona rosyjska twierdzi, że poderwała samolot jako środek kontrolny po wyłapaniu "samolotu szpiegowskiego" USA radarami na granicy państwa. Amerykanie znajdowali się wówczas nad wodami międzynarodowymi. Oskarżają teraz drugą stronę o łamanie Porozumienia o Zapobieganiu Incydentom na Morzu Otwartym i w Przestrzeni Powietrznej Nad Nim (INCSEA) z 1972 roku.

*Zobacz także: Wielka wpadka na pomniku Kałasznikowa *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

dt8qdwa

Podziel się opinią

Share

dt8qdwa

dt8qdwa
Więcej tematów