Trwa ładowanie...

Tak będzie wyglądał plac przed Zodiakiem!

Wyłoniono zwycięski projekt

Tak będzie wyglądał plac przed Zodiakiem!
d2tz079
d2tz079

Wiemy, jak będzie wyglądał plac przed pawilonem Zodiak.Teren przy ulicy Chmielnej i Pasażu Wiecha ma przypominać "kartkę białego papieru". Tak zdecydowało jury konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół pawilonu.

Celem konkursu było wyłonienie projektu, który w jak najpełniejszy sposób odpowiadał będzie potrzebom zagospodarowania otoczenia Warszawskiego Pawilonu ZODIAK jako wartościowej przestrzeni publicznej w centrum stolicy, służącej ekspozycjom i wydarzeniom związanym z działaniem pawilonu – mówi Jakub Wacławek, Przewodniczący Sądu Konkursowego, OW SARP.

Jak podkreślają członkowie jury poziom prac był bardzo zróżnicowany, a pomysły niektórych twórców zaskakujące. Choć wybór nie był łatwy, a do oceny sądu konkursowego przedstawiono aż 79 prac, we wtorek, 31 marca, wszystko stało się jasne. Zwycięzcą konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania otoczenia Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK została Gowin & Siuta Spółka Jawna.

d2tz079

Drugie miejsce w konkursie zajęła praca autorstwa Rebeki Czaji, Kingi Łukasińskiej i Michała Wasilewskiego, a na ostatnim miejscu podium znalazł się projekt przygotowany przez Magdalenę Siemienowicz, Jakuba Kupikowskiego, Małgorzatę Czekajło i Marcina Gliwińskiego.

Zwycięski projekt od początku przyciągał naszą uwagę. Zastosowane w nim rozwiązania pozwolą na integrację placu z powierzchnią wystawienniczą pawilonu. Dodatkowym atutem tej pracy pozostaje otwartość przestrzeni, dająca różne możliwości aranżacji tego terenu w zależności od potrzeb. – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Wśród kryteriów ocenianych przez jury znalazły się: wpisanie w przestrzeń i charakter miejsca, walory i integralność kompozycji, sprzyjanie tworzeniu więzi społecznych, możliwość realizacji oraz funkcjonalność - szczególnie w odniesieniu do funkcji pełnionych przez pawilon.

Ogłoszeniu wyników towarzyszy wystawa pokonkursowa, która potrwa do piątku, 3 kwietnia. Wszystkie nadesłane na konkurs prace można oglądać na stacji Świętokrzyska II linii metra w pawilonie 1013. Godziny otwarcia wystawy:

  • wtorek, 31 marca – godz. 14.00-18.00
  • środa-czwartek, 1-2 kwietnia – godz. 8.00-18.00
  • piątek, 3 kwietnia – godz. 8.00-13.00
d2tz079

W czwartek, 9 kwietnia, o godz. 16.00 w siedzibie Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich (ul. Foksal 2) odbędzie się dyskusja pokonkursowa z udziałem członków sądu konkursowego oraz autorów prac.

d2tz079
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tz079
Więcej tematów