Tajna wojna Zachodu z dżihadem w Libii

• Zachód rozpoczął sekretną wojną z dżihadem w Libii
• Do akcji już wkroczyły siły specjalne USA, Francji i W. Brytanii
• Kwatera główna tajnych operacji znajduje się w Rzymie
• Celem jest zgrupowanie terrorystów na wybrzeżu libijskim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajna wojna Zachodu z dżihadem w Libii
(Wikimedia Commons, Fot: U.S. Navy)

Według francuskich mediów nowym terenem wojny z dżihadem jest w tej chwili Libia. Oficjalnie nie ma mowy o interwencji Zachodu w tym kraju, dopóki tamtejsze władze o to nie poproszą. Ale tajne operacje już się zaczęły.

Kwatera główna jednostek biorących udział w tych operacjach jest w Rzymie. Dyktują to względy geograficzne i historyczne. W Libii już znajdują się jednostki specjalne francuskie, brytyjskie i amerykańskie. Do akcji mają wkrótce wkroczyć włoscy komandosi.

Ta wojna, jak twierdzą media nad Sekwaną, zaczęła się w bardzo dyskretny sposób, bo oficjalnie nikt o niczym nie wie, a władze libijskie o pomoc nie prosiły.

Celem operacji jest zgrupowanie dżihadystów na wybrzeżu libijskim oddalonym o 300 kilometrów od Europy. Tam mają się znajdować obozy szkoleniowe terrorystów i stamtąd jest najłatwiej ich przerzucać na Stary Kontynent, by tutaj dokonywali zamachów.

Francuski wywiad ustalił, że w okolicach Syrty, byłej kwatery głównej pułkownika Kadafiego, przebywa około pięciu tysięcy dżihadystów. Istnieją obawy, że mogą się oni starać przejąć instalacje do wydobycia ropy naftowej i chcieć się połączyć z terrorystami w Mali.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.