Trwa ładowanie...

Tajemnicze ślubowanie Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Ujawniono treść przemówienia Dudy

Kancelaria Prezydenta nie chciała przekazać mediom zdjęć z zaprzysiężenia nowych sędziów TK. Udostępniono jednak fragmenty wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy, które wygłosił podczas ślubowania między innymi Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza.

Share
Tajemnicze ślubowanie Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Ujawniono treść przemówienia Dudy
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stepien
d3af39p

Kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego budziły sprzeciw. W przypadku byłej posłanki zwracano uwagę na nieodpowiedni język, jakim się ona posługuje. Z kolei Piotrowiczowi wytykano przeszłość. Mimo to zostali sędziami TK, co zaaprobował Andrzej Duda. Wiadomo, co prezydent mówił w dniu ich zaprzysiężenia.

Podkreślał, że "nowych sędziów zna dobrze i nie ma żadnych wątpliwości, że posiadają kwalifikacje do tego, aby rzeczywiście orzekać w TK, rozstrzygając najważniejsze sprawy".

d3af39p

Kancelaria Prezydenta zdradziła też, że Duda mówił m.in. o tym, że nowi sędziowie TK weszli w skład tego gremium w trudnym czasie dla Polski. - Proszę, aby państwo dawali przykład tego, że właśnie Trybunał to jest to ciche, spokojne miejsce, gdzie załatwia się merytoryczne, ważne sprawy państwowe (...) - mówił prezydent.

ZOBACZ: Adam Bielan o wpisie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: to jakaś histeria!

Ujawnienie kulis ślubowania, a także listy gości przez KPRP to efekt zapytania Marka Tatały, wiceprezesa Fundacji Obywatelskiego Rozwoju.

Na uroczystości zaprzysiężenia nowych sędziów TK byli m.in. byli prezydenccy ministrowie, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prez TK Julia Przyłębska, szef KRS Leszek Mazur czy Małgorzata Manowska, dyrektorka Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Kancelaria Prezydenta odmówiła ujawnienia zdjęć

Portal gazeta.pl przypomina, że KPRP odmówiła mu udostępnienia zdjęć ze ślubowania sędziów TK. Kancelaria tłumaczyła, że fotografie mają "charakter pomocniczy, służą jedynie do celów wewnętrznych".

d3af39p

Z kolei portal chciał poznać kulisy wydarzenia, bo Pawłowicz na swoim twitterowym profilu napisała o tym, że podczas uroczystości "były media i blask fleszy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3af39p

Podziel się opinią

Share
d3af39p
d3af39p
Więcej tematów