Trwa ładowanie...
d2b8tnh

Szturm tuż po modlitwie. Muzułmanie zaatakowali chrześcijański kościół

Nienawiść do wiernych innego wyznania dała znać o sobie z wielką siłą w Egipcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szturm tuż po modlitwie. Muzułmanie zaatakowali chrześcijański kościół
(Getty Images, Fot: Ed Giles)
d2b8tnh

Setki muzułmanów napadły na koptyjską świątynię niedaleko Kairu. Napastnicy wtargnęli do kościoła, zdewastowali jego wnętrze i pobili ludzi zebranych na modlitwę. Atak miał miejsce w piątek, jednak dopiero dzisiaj poinformowała o nim diecezja Kościoła koptyjskiego w Atfih.

Ranni podczas szturmu na kościół w Gizie trafili do szpitala. Nie podano dokładnej liczby poszkodowanych ani w jakim są stanie. Tłum muzułmanów, który zaatakował chrześcijan, domagał się wyburzenia kościoła i skandował obraźliwe hasła - podaje ABC News.

Dopiero służby bezpieczeństwa rozpędziły tłum. Jednak przybyły, kiedy już ludzie zostali zaatakowani, a świątynia zniszczona - mówi oświadczenie diecezji w Atfih.

    Getty Images
(Getty Images, Fot: Ed Giles)

Świątynia w Gizie funkcjonuje od 15 lat, ale nie jest zalegalizowana. Władze Egiptu niechętnie wydają pozwolenia na budowę nowych kościołów chrześcijańskich w obawie przed protestami muzułmanów. Dlatego Koptowie stawiają je bez pozwolenia, a później starają się je legalizować. Tak jest właśnie w tym przypadku.

d2b8tnh

Zobacz także: Chrześcijanie po raz kolejny celem islamskich ekstremistów

Chrześcijanie stanowią około 10 procent mieszkańców Egiptu. Byli celem serii ataków islamskich od grudnia 2016 roku. Zginęło w tym czasie ponad 100 osób, a wiele osób odniosło rany.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d2b8tnh

Podziel się opinią

Share
d2b8tnh
d2b8tnh
Więcej tematów