RegionalneWarszawaSzczyt NATO: Zamknięte ulice i miejsca wyłączone z parkowania [MAPKI]

Szczyt NATO: Zamknięte ulice i miejsca wyłączone z parkowania [MAPKI]

Szczyt NATO: Zamknięte ulice i miejsca wyłączone z parkowania [MAPKI]
Karol Lewandowski
08.07.2016 10:21

Ze względu na specyfikę lipcowego wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw, wymienione informacje mogą ulec zmianie. W trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

W związku ze szczytem NATO, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca w znacznej mierze zmieni się organizacja ruchu na Śródmieściu, na Pradze-Południe, Woli oraz Ochocie. Ulice zostaną wyłączone z parkowania oraz zamknięte dla samochodów i rowerów. Pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy objazdowe. Pomimo tego, iż szczyt NATO zaczyna się w piątek, 8 lipca, pierwsze wyłączenia ulic z ruchu kołowego rozpoczną się już w środowy wieczór.

W dniach 7-9 lipca wprowadzone będą duże zmiany w ruchu drogowym. Najwięcej wyłączeń ruchu będzie w pobliżu PGE Narodowego, a także w ścisłym centrum miasta i w okolicy Starego Miasta. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego, rondo J. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, J. Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, Królewska, Senatorska, Podwale, Miodowa, Emilii Plater, Poznańska. Zamknięta będzie nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a Świętokrzyskim. Ograniczenia dotkną także pieszych – całkowicie zamknięta będzie al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, most i al. Józefa Poniatowskiego.

(Fot. WawaLove.pl)

(Fot. WawaLove.pl)

(Fot. WawaLove.pl)

Utrudnienia napotkają także mieszkańcy innych dzielnic:

Ochota

**

**

(Fot. WawaLove.pl)

Wola

**

**

(Fot. WawaLove.pl)

Poza wyłączeniami z ruchu poszczególnych ulic, wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania pojazdów wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Znaki zakazu staną na Pradze-Południe m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego; na Ochocie w Alejach Jerozolimskich, na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury; na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II; w Śródmieściu m.in. na pl. Teatralnym, w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Boleść, Senatorskiej, Wierzbowej, R. Traugutta, Emilii Plater, Konopnickiej, Prusa, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Poznańskiej, Wspólnej, Hożej, Chałubińskiego, Kruczej, Królewskiej, Grzybowskiej.

Mieszkańcy tych obszarów będą mogli bezpłatnie parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub całodobowo na parkingach P+R – zapewnia miasto.

– Jeśli na początku lipca nadal będą tam stały samochody, zostaną odholowane na koszt właścicieli – wyjaśnił Łukasz Puchalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany w ruchu drogowym wiążą się z dużymi zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Pierwsze autobusy i tramwaje zmienią trasy w czwartek, 7 lipca od ok. godz. 9.00 (etap I zmian). Największe zmiany obowiązywać będą od piątku, 8 lipca od ok. godz. 00.00 do soboty 9 lipca do godz. 24.00 (etap III).

Informacje dla mieszkańców

Plakaty i ulotki o utrudnieniach w organizacji ruchu będą umieszczone w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i biurowcach w rejonach najbardziej dotkniętych zakazami parkowania oraz zmianami w organizacji komunikacji zbiorowej i prywatnej. We wszystkich środkach komunikacji miejskiej na ekranach mieszkańcy mogą obejrzeć specjalne spoty.

Pełna, zbiorcza informacja dostępna jest także na stronie miasta: www.um.warszawa.pl oraz w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 ( www.warszawa19115.pl , tel. 19115 oraz bezpłatna mobilna aplikacja).

Samoloty

Lotnisko Chopina informuje również o możliwych utrudnieniach. – W samym porcie pasażerowie nie zaobserwują większych zmian, ale dotarcie na lotnisko może stanowić problem – przyznaje rzecznik lotniska, Przemysław Przybylski.

W związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej w ruchu Schengen, pasażerowie przyjeżdżający do Polski mogą spodziewać się dodatkowych kontroli. Na lotnisku Chopina w Warszawie niektórzy pasażerowie już usłyszeli prośbę o okazanie dokumentu tożsamości. Rzecznik prasowy lotniska Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski zastrzegł, że port lotniczy w czasie szczytu NATO będzie pracować normalnie. Podkreślił, że nie wszystkie rejsy będą kontrolowane, straż graniczna będzie typować niektóre loty.

Wisła

Nie tylko kierowców czekają utrudnienia związane z piątkowo-sobotnim szczytem NATO na Stadionie Narodowym. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, zamknięta dla jakiegokolwiek ruchu będzie także Wisła – informuje Urszula Tomoń z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Dotyczy to zarówno statków, jak i na przykład kajaków. W piątek i sobotę nieczynna będzie też plaża w pobliżu Stadionu Narodowego.

Źródło: (umwarszawa.pl/rdc/iar/ztm)

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także