Trwa ładowanie...
d4f6jla

Szczukowski zastąpił Ostrowską na stanowisku szefa pomorskiego SLD

Jarosław Szczukowski został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Pomorzu. Zastąpił on na tym stanowisku posłankę Małgorzatę Ostrowską. W Gdańsku odbyła się Wojewódzka Konwencja Programowa tej partii. Uzyskał poparcie 74 spośród 137 delegatów.

Share
d4f6jla

Małgorzata Ostrowska decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącej SLD na Pomorzu podjęła po ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Zastrzegła, że jej decyzja nie ma nic wspólnego z niedawnym głosowaniem w Sejmie nad uchyleniem jej immunitetu. Posłanka SLD jest podejrzewana o przyjęcie 150 tys. złotych łapówki od jednego z baronów paliwowych Piotra K.

Ja podjęłam decyzję o odejściu po wyborach samorządowych, już prawie pół roku temu, więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Natomiast oczywiście niektóre osoby będą to łączyć. Ja tego nie uniknę. Natomiast co do immunitetu i mojej sprawy w Sejmie, to ja mogę tylko jedno powtórzyć, że ja nie jestem osobą winną, nie brałam nigdy żadnych łapówek - powiedziała Ostrowska.

Jarosław Szczukowski powiedział, że liczy na jedność lewicy, na budowanie szerokiej alternatywy programowej, szerokiej koalicji również wszystkich organizacji, sił, także tych zjednoczonych w Lewicy i Demokratach a także wielu innych: związków zawodowych, stowarzyszeń.

d4f6jla

Podziel się opinią

Share
d4f6jla
d4f6jla
Więcej tematów