Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Szef Kancelarii Premiera: ponad 410 tys. zaszczepionych

Michał Dworczyk poinformował, że zarejestrowanych zostało ponad 127 tys. osób powyżej 80. roku życia. W ciągu pierwszej godziny od rozpoczęcia zapisów stronę wyświetlono 10 mln razy. Szef KPRM dodał, że uruchomionych zostanie dodatkowych 30 punktów szczepień w szpitalach polowych.
Share
Szczepionka na COVID. Szef Kancelarii Premiera: ponad 410 tys. zaszczepionych
Szczepionka na COVID. Szef Kancelarii Premiera: ponad 410 tys. zaszczepionychŹródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d43rd9p

Michał Dworczyk poinformował, że rozpoczęła się centralna rejestracja seniorów powyżej 80 lat. W ciągu pierwszej godziny od startu zapisów stronę wyświetlono ponad 10 mln razy. 84 tys. osób zadzwoniło na infolinię w pierwszych 90 minutach. Do tej pory na szczepienia zarejestrowało się 127 796 seniorów powyżej 80. roku życia.

Szef Kancelarii Premiera podał także informację, że od północy odnotowano 474 tys. zgłoszeń gotowości na szczepienie, w tym prawie 377 tys. potwierdzonych przez zgłaszającego. Dodatkowo uruchomiono możliwość szczepień w 30 szpitalach polowych. Do tej pory zaszczepionych zostało ponad 410 tys. osób. Według Dworczyka do końca tygodnia szczepionkę na COVID przyjmie około 450 tys. Polaków.

Przeczytaj: Zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19. Co zrobić, gdy nie dostaliśmy maila?

Michał Dworczyk o szczepieniach. Wystawiono 1,5 mln terminów

- Dla 4 487 punktów została uruchomiona rejestracja w ramach centralnego kalendarza. To 1,5 mln terminów do końca marca - mówił szef Kancelarii Premiera. Jak tłumaczył, plan zakładał ok. 6 tys. punktów i ok. 2 mln terminów, ale okazało się, że część punktów nie zdąży do wieczora wystawić swoich kalendarzy.

d43rd9p

Przemysław Czarnek ostro o rektorze WUM. Zdecydowana reakcja Michała Kamińskiego

Dworczyk mówił też o problemach, które pojawiły się tuż po rozpoczęciu rejestracji na szczepienia. Wystąpiła godzinna przerwa w dostępie do kalendarza. Szef KPRM powiedział, że kłopoty techniczne pojawiły się przez zbyt dużo zapytań. Zapewniał, że po godz. 1 w nocy wszystko zaczęło działać sprawnie. - Najważniejsze, że udało nam się tę sytuację szybko opanować - podsumował Dworczyk.

Przeczytaj również: Szczepionka na COVID. Ruszyły zapisy dla seniorów. "Olbrzymi ruch"

Szczepionka na COVID. Rejestracja przez profil zaufany

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Marek Zagórski poinformował o uruchomieniu specjalnego kanału do zakładania do profilu zaufanego dla seniorów. Wszystko będzie odbywać się za pośrednictwem wideorozmowy z urzędnikiem. Dodatkowo od soboty od razu będzie można się zapisać w ten sposób na szczepienie.

d43rd9p

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43rd9p

Podziel się opinią

Share
d43rd9p
d43rd9p
Więcej tematów