Trwa ładowanie...

Szczecin. Zaparkowany samochód blokuje remont przy Posejdonie

Szczecin. Przy kompleksie biurowym Posejdon trwa remont okolicznych ulic. Doszło tam do nieprzewidzianych utrudnień. Jeden z kierowców zostawił swój samochód, uniemożliwiając rozbiórkę starej nawierzchni jezdni.

Share
Szczecin. Zaparkowany samochód blokuje remont przy Posejdonie
Źródło: wszczecinie.pl
d4fveys

Do kuriozalnej sytuacji doszło przy ulicy Kaszubskiej. Zdjęcia pozostawionego na środku budowy bmw stały się hitem internetu. Rzeczywiście, sytuacja wygląda jak żart budowlańców rodem z filmów Barei.

Firma wykonująca prace remontowe informowała kierowców o planowych pracach. Niestety, jeden z nich zignorował lub zapomniał o utrudnieniach. Samochód został zaparkowany w nocy z niedzieli na poniedziałek.

d4fveys

Samochód na wyspie

Robotnicy, żeby nie opóźniać prac remontowych, zdjęli bruk wokół samochodu. Pojazd wygląda teraz, jakby stał na wyspie w środku budowy.

O sytuacji poinformowano straż miejską. - Od razu po zgłoszeniu nasz patrol udał się na miejsce. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych udało nam się ustalić właściciela pojazdu. Okazało się, że przebywa poza Szczecinem. Liczymy, że najszybciej jak będzie to możliwe zabierze samochód - mówi WP Joanna Wojtach, rzecznik prasowy szczecińskiej straży miejskiej.

Przestroga dla innych kierowców

Jak tłumaczy rzeczniczka, strażnicy mają problem. - Niestety, nie mamy narzędzi prawnych, by odholować pojazd z miejsca budowy. Co prawda jest to droga publiczna, ale na czas remontu zamieniła się w plac budowy, czyli teoretyczną odpowiedzialność za to, co się tam dzieje, przejmuje firma wykonująca remont - zaznacza Wojtach.

Przestawienie samochodu nie będzie łatwe. Teren wokół niego jest bowiem rozkopany. Jak właściciel zabierze samochód?

- Jestem bardzo ciekawa, jak zakończy się ta historia. Na pewno powinna być przestrogą dla innych niefrasobliwych kierowców - podkreśla rzeczniczka straży.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fveys

Podziel się opinią

Share
d4fveys
d4fveys
Więcej tematów