Trwa ładowanie...

Szaflary. Wjechała "elką" wprost pod pociąg. 18-latka nie żyje

Dziewczyna zdająca egzamin na prawo jazdy utknęła na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szaflarach. Uderzył w nie nadjeżdżający pociąg. Po wypadku wstrzymano ruch kolejowy na trasie Nowy Targ - Zakopane. 18-latka zmarła w szpitalu.

Share
Szaflary. Wjechała "elką" wprost pod pociąg. 18-latka nie żyje
Źródło: Fotolia
dw7pfvc

W wypadku na niestrzeżonym przejeździe w Szaflarach (woj. małopolskie) ciężko ranna została jedna osoba - informowało przed południem radiokrakow.pl. 18-letnia kursantka została przewieziona do szpitala, a jej stan określano jako ciężki Po kilku godzinach dziewczyna zmarła.

Z informacji portalu gazetakrakowska.pl wynika, że kobiecie zdającej egzamin na prawo jazdy na przejeździe kolejowym zgasł silnik. Chwilę później w stojący na torach samochód uderzył pociąg. Strażacy musieli rozcinać karoserię specjalistycznym sprzętem, by wydostać nastolatkę ze środka.

dw7pfvc

Egzaminatorowi nic się nie stało. Mężczyzna zdążył opuścić auto przed zderzeniem. Machał w kierunku maszynisty pociągu, by się zatrzymał, ale ten zauważył sygnał zbyt późno. Po wypadku całkowicie wstrzymano ruch kolejowy na trasie Nowy Targ - Szaflary. Została zorganizowana zastępcza komunikacja autobusowa.

Zobacz też: Karetka utknęła na przejeździe kolejowym. Kierowca zamiast uciekać, próbował schować się w kąt

O pracy maszynistów przeczytasz w reportażu Pawła Kapusty. Dziennikarz został nagrodzony w konkursie Nagród Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii Internet. Był również nominowany do Grand Press 2017 oraz, jako jedyny autor z Polski, do tegorocznej nagrody European Press Prize.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Byłeś świadkiem niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym? Skontaktuj się z nam przez dziejesie.wp.pl

dw7pfvc

Podziel się opinią

Share
dw7pfvc
dw7pfvc
Więcej tematów