Trwa ładowanie...

Synoptycy ostrzegają: nawałnice i lokalne podtopienia w Małopolsce

To może być bardzo niespokojny weekend dla służb ratunkowych oraz mieszkańców terenów zalewowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat ostrzegawczy, w którym informuje o potencjalnym zagrożeniu.

Share
Synoptycy ostrzegają: nawałnice i lokalne podtopienia w Małopolsce
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2h986k

Tylko ostatniej doby strażacy musieli interweniować ponad sto razy w związku z sytuacją pogodową w Małopolsce. Zerwane dachy, zalane pola uprawne i lokalne podtopienia, to efekt nawałnic, które przeszły nad regionem. IMGW zapowiada, że to nie koniec problemów.

- W związku ze spływem wód opadowych oraz nadal prognozowanymi opadami deszczu o charakterze ciągłym w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewany jest wzrost poziomu wody na granicy strefy stanów średnich i wysokich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu, w zlewni górnego Dunajca, istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych – poinformowała Aleksandra Chamerlińska-Kulka, synoptyk IMGW.

Sytuacja ma poprawić się od poniedziałku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2h986k

Podziel się opinią

Share
d2h986k
d2h986k
Więcej tematów