RMF FM
usa
27-01-2016 (09:38)

Syn polskiego emigranta prezydentem USA?

• Bernie Sanders - syn polskiego emigranta walczy o nominację w wyborach prezydenckich w USA
• Eli Sanders, ojciec Berniego wyemigrował z Polski w 1921 roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Bernie Sanders
Senator Bernie Sanders (AFP, Fot: Alex Wong)

Syn polskiego emigranta teoretycznie ma szansę zostać 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - informuje RMF FM. Bernie Sanders goni w sondażach Hillary Clinton i ostro walczy o nominację partii demokratycznej w wyborach w USA. Senator nie ukrywa, że ma polskie korzenie.

Eli Sanders, ojciec Berniego wyemigrował z Polski w 1921 roku. Mając 17 lat wyjechał ze wsi Słopnice. Dziś ta wieś leży na terenie Małopolski w powiecie limanowskim. Jego bliscy, którzy zostali w kraju, zginęli w czasie wojny. On sam pytany, jak zareagowaliby jego rodzice no to co dziś robi, że ojciec nie byłby w stanie w to uwierzyć. - Już to, że jestem senatorem byłoby czymś niemożliwym do uwierzenia - dodał.

**Przeczytaj także: Fenomen Berniego Sandersa**

Wybory prezydenckie odbędą się 8 listopada 2016. W ich wyniku wyłoniony zostanie 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych. Wśród ubiegających się o nominację z ramienia Demokratów znaleźli się m.in. Hillary Clinton, Bernie Sanders czy Martin O’Malley. Z kolei o nominację wśród Republikanów ubiegają się m.in. Jeb Bush, Donald Trump oraz Marco Rubio.

Polub WP Wiadomości