Trwa ładowanie...

Syn podpalił 68-letnią matkę oraz opiekunkę MOPS. Jedna kobieta zginęła

Tragedia w Krakowie. 28-latek podpalił swoją matkę i uciekł z mieszkania. Kobieta zmarła,a towarzysząca jej opiekunka MOPS z poparzeniami trafiła do szpitala.
Share
Syn podpalił 68-letnią matkę oraz opiekunkę MOPS. Jedna kobieta zginęła
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d1ts6ga

- Przed godziną 12.00 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Na Błonie. Na miejscu pojawiła się straż, która przed wejściem do mieszkania zobaczyła leżącą kobietę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Druga osoba z poważnymi poparzeniami trafiła do szpitala - mówi Wirtualnej Polsce dyżurny krakowskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Za zabójstwem stoi 28-letni syn ofiary. W momencie, gdy pracownica MOPS-u przyszła sprawdzić podopiecznych instytucji, mężczyzna oblał kobiety substancją łatwopalną i uciekł. Wcześniej zadawał ciosy siekierą.

- W wyniku odniesionych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Sprawca zbiegł - przekazał Wirtualnej Polsce Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Godzinę po zdarzeniu policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo. Obecnie trwają czynności wyjaśniające, a na miejsce zdarzenia skierowano między innymi psa przewodnika oraz pluton alarmowy.

Więcej informacji wkrótce.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1ts6ga

Podziel się opinią

Share
d1ts6ga
d1ts6ga
Więcej tematów