Trwa ładowanie...
d19lomf

Sylwester Latkowski nie jest już naczelnym "Wprost". Zastąpił go Tomasz Wróblewski

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego - poinformował wydawca. Były naczelny ma nadal cieszyć się ochroną prawną. Wydawca zapewnia, że nie planuje zwolnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester Latkowski
Sylwester Latkowski (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d19lomf

O zmianie redaktora naczelnego "Wprost" mówiło się od dawna. Jednak jeszcze w piątek wydawca tygodnika dementował spekulacje o odwołaniu Latkowskiego.

Zastępcą nowego naczelnego został Bartosz Marczuk. Wydawca tłumaczy, że decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego "jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa".

d19lomf

"Wydawca powierzył mu (Wróblewskiemu) zadanie wzmocnienia wizerunku Wprost jako najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika oraz promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego, co zawsze było jednym z fundamentów linii redakcyjnej tygodnika" - czytamy w komunikacie.

"Po tym, jak Sylwester Latkowski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego Wprost, wydawca nadal będzie zapewniał ochronę prawną byłemu naczelnemu oraz dziennikarzom w sprawach związanych z publikacjami tygodnika. Wydawnictwo nie planuje też zwolnień w redakcji. Decyzje na temat dalszej współpracy będą zapadały po indywidualnych rozmowach dziennikarzy Wprost z nowym redaktorem naczelnym, Tomaszem Wróblewskim" - poinformował wydawca w komunikacie.

Prezes wydającego Wprost PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki podkreślił, że ceni odważne, zawsze oparte o silne materiały dowodowe dziennikarstwo Sylwestra Latkowskiego i wielokrotnie nagradzanej redakcji pod jego kierownictwem, a decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa.

"Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik, z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy - wiecznie poszukujący i otwarci na świat" - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Wróblewski, nowy naczelny Wprost.

d19lomf

Lisiecki nie wyklucza również innej formuły współpracy z Sylwestrem Latkowskim i powrotu do projektów, nad którymi Latkowski pracował przed objęciem funkcji redaktora naczelnego "Wprost", jednak żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. "O ewentualnych ustaleniach poinformujemy w kolejnych komunikatach" - dodano.

Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika "Do Rzeczy", wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Newsweek Polska".

Nowy zastępca redaktora naczelnego Bartosz Marczuk, ostatnio publikował w "Rzeczpospolitej", gdzie wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Kierował także działem krajowym w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Jest absolwentem socjologii na UW oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Tygodnik poinformował również, że pierwszy numer pod redakcją nowego naczelnego ukaże się za tydzień, 30 marca 2015 r.

Sylwester Latkowski kierował "Wprost" od stycznia 2013 roku. Tygodnik zasłynął w ostatnim czasie publikacjami poświęconymi aferze taśmowej i Kamilowi Durczokowi.

d19lomf

Podziel się opinią

Share
d19lomf
d19lomf
Więcej tematów