Trwa ładowanie...

Święto Krakowa już od soboty. Miasto imprezuje przez 9 dni

W Krakowie rozpoczyna się Święto Miasta. Imprezę otworzy tradycyjne smocze widowisko, a zakończy Dzień Otwarty Magistratu. Wszystkie uroczystości potrwają 9 dni.
Share
Święto Krakowa już od soboty. Miasto imprezuje przez 9 dni
Źródło: Teatr Groteska
d3r34uj

W 1257 r. wytyczono Rynek i przyległe do niego ulice, określono prawa i obowiązki miasta, zasady handlu i rzemiosła. Dzięki temu przywilejowi lokacji, Kraków zaczął intensywniej rozwijać się gospodarczo, a jego znaczenie polityczne wzrosło.

Z tego powodu rokrocznie obchodzone jest Święto Miasta. Najbliższe uroczystości rozpoczną się już w sobotę od pikniku rodzinnego pod Wawelem. Tego samego dnia o 22.00 odbędzie się wielkie widowisko plenerowe na Wiśle, które będzie okazją do podziwiania gigantycznych smoków unoszących się nad rzeką. W niedzielę czeka nas tradycyjna Parada Smoków.

- Centrum smoczego weekendu będą Bulwary Wiślane u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam w sobotę (w godzinach 10.00 - 21.30) i niedzielę (w godzinach 10.00 - 19.00) odbywać się będzie Smoczy Piknik Rodzinny. Teatr Groteska razem z partnerami wydarzenia przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców: m.in gry i zabawy, konkursy z nagrodami i spotkania z aktorami. W sobotni wieczór, o godzinie 22.00 na zakolu Wisły tradycyjnie wystawione zostanie Wielkie Widowisko Plenerowe typu "światło - dźwięk" - przekazała Wirtualnej Polsce Ania Dziecic z Teatru Groteska.

d3r34uj

Jak poinformowali organizatorzy imprezy, od 1 do 14 czerwca będzie można również podziwiać wystawę plenerową "Miasto nowoczesne".

- Na zakończenie obchodów Święta Miasta (7 czerwca - niedziela) zapraszamy do krakowskiego magistratu na Dzień Otwarty. Pałac Wielopolskich otworzy swe podwoje dla mieszkańców Krakowa - przekazał krakowski magistrat.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3r34uj

Podziel się opinią

Share
d3r34uj
d3r34uj
Więcej tematów