Trwa ładowanie...

Świetlisty "wizerunek władzy prezydenta RP" za 600 tys. zł

Prezydent Bronisław Komorowski zafundował sobie iluminację Pałacu Namiestnikowskiego za prawie 600 tysięcy złotych - informuje RMF FM. Radio podaje, że do przetargu na dostawę i montaż energooszczędnych urządzeń do oświetlenia pałacu zgłosiła się tylko jedna firma. Chodzi o "kształtowanie podniosłego nastroju" i "budowanie publicznego wizerunku władzy".

Świetlisty "wizerunek władzy prezydenta RP" za 600 tys. złŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
dxw0966
dxw0966

Iluminacja - jak przekonują urzędnicy - ma być wyjątkowa. Pałac Namiestnikowski oświetlić mają nie zwykłe lampy, a wielokolorowe diody.

Na co dzień budynek ma jaśnieć na biało-czerwono. To "ma kształtować podniosły nastrój wymagany charakterem miejsca, wpływać na ludzkie odczucia i emocje, a także tworzyć zapamiętywany wizerunek pałacu po zmroku". Ale urządzenia mają umożliwić także wyświetlanie znaków graficznych na fasadzie budynku - jak piszą w zamówieniu urzędnicy - "w zależności od aktualnych potrzeb Kancelarii Prezydenta RP".

"Budowanie publicznego wizerunku władzy prezydenta RP" - jak piszą urzędnicy kancelarii - to prawdziwy cud techniki. Oświetlenie ma się włączać i wyłączać automatycznie, zgodnie z wschodami i zachodami słońca.

dxw0966
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxw0966
Więcej tematów