ycipk-3e7efh

Światowe Dni Młodzieży w Małopolsce. Wszystkie ręce na pokład!

Miasto Kraków, Archidiecezja Krakowska i Marszałek Województwa Małopolskiego wspólnie zorganizują Światowe Dni Młodzieży. List intencyjny został podpisany przez wszystkie strony 25 lipca. Jednak w sprawach organizacyjnych wciąż istnieje wiele niewiadomych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światowe Dni Młodzieży w Małopolsce. Wszystkie ręce na pokład!
(Facebook/Światowy Dzień Młodzieży/M. Rybczyńska)
ycipk-3e7efh

"Światowe Dni Młodzieży, które zainicjował św. Jan Paweł II, a które decyzją Papieża Franciszka ogłoszoną 28 lipca 2013 r. w Rio de Janeiro zostaną zorganizowane w Krakowie, od 26 do 31 lipca 2016 r., to wielkie wyzwanie duszpasterskie i organizacyjne całego Kościoła Krakowskiego, Miasta Krakowa oraz Województwa Małopolskiego" - możemy przeczytać w preambule listu podpisanego przez wszystkie strony.

- Wydarzenia Światowych Dni Młodzieży będą odbywały się przede wszystkim w Krakowie - to do naszego miasta przyjadą miliony pielgrzymów. Przygotowujemy się do tego wspólnie od wielu miesięcy, podpisany dziś dokument tylko to potwierdza i formalizuje - powiedział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Jednak mimo deklaracji współpracy ze wszystkich stron, nadal nie wiadomo, gdzie odbędzie główna msza oraz jak będą wyglądały kwestie organizacyjne - promocyjne, finansowe i logistyczne.

ycipk-3e7efh

- To, że będziemy mogli gościć tak wielu młodych ludzi z całego świata jest dla nas wielkim wyróżnieniem. To będzie wydarzenie duchowe, ale także ogromne wyzwanie organizacyjne - powiedział na konferencji Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. - Na pewno będziemy chcieli pokazać Kraków i Małopolskę jako nowoczesny, dynamiczny i rozwijający się region. Chcemy dobrze wykorzystać ten czas, żeby ci młodzi ludzie później do nas wracali - dodał.

Na razie pewne jest, że podmiotem, który będzie wykonywał zadania promocyjne oraz gospodarcze związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie jest powołana przez Archidiecezję Krakowską firma ŚDM 2016 spółka z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

ycipk-3e7efh

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e7efh

ycipk-3e7efh
ycipk-3e7efh