Trwa ładowanie...

Sukces pomorskiej policji. Zabezpieczono narkotyki warte 70 tys. zł. 26-latek i 19-latka w areszcie

Wielki sukces słupskiej policji. Zabezpieczyli nielegalne środki psychoaktywne o łącznej wartości ponad 70 tys. zł. 26-latek oraz 19-letnia kobieta usłyszeli już zarzuty w związku z posiadaniem narkotyków.

Share
Sukces pomorskiej policji. Zabezpieczono narkotyki warte 70 tys. zł. 26-latek i 19-latka w areszcie
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d1mfps5

- Ustalenia mundurowych doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku, należącego do 26-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie przeszukania tego mieszkania okazało się, że w jednym z pokoi ustawiony jest namiot, wewnątrz którego znajduje się 14 krzaków marihuany. Pomieszczenie było przystosowane i wyposażone w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne - mówi Robert Czerwiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Po przeszukaniu pozostałych pomieszczeń okazało się, że mężczyzna zajmował się nie tylko wyrobem, ale również sprzedażą środków odurzających. Odnaleziono bowiem poporcjowane i przygotowane do sprzedaży woreczki foliowe zawierające narkotyki oraz dopalacze. Łącznie zabezpieczono 3 tys. tabletek ecstasy, 200 gramów marihuany, amfetaminę oraz 100 gramów kryształków dopalaczy. Wartość zabezpieczonych narkotyków to co najmniej 70 tys. zł. W związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwie osoby - 26-letniego mężczyznę oraz 19-letnią kobietę. Oboje mieli związek z nielegalnym procederem. Para trafiła już do prokuratury.

d1mfps5

- Mężczyzna oraz jego 19-letnia wspólniczka odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ich uprawę i handel nimi. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych osób na trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Czerwiński.

Jak wynika z policyjnych statystyk większość przestępstw narkotykowych popełniana jest w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (19,8 proc.) oraz w miastach liczących 20 - 50 tys. mieszkańców - 15,8 proc. Przestępstwa narkotykowe to domena mężczyzn. Kobietom przedstawia się tylko 6 proc. zarzutów.

Z danych straży granicznej jasno wynika, że z roku na rok zwiększa się wartość narkotyków przejmowanych przez funkcjonariuszy. Dwa lata temu zabezpieczono towar o łącznej wartości ponad 1,6 mln zł a w ubiegłym roku już 3,5 mln zł. Do najpopularniejszych narkotyków należą marihuana, kokaina oraz heroina.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1mfps5

Podziel się opinią

Share
d1mfps5
d1mfps5
Więcej tematów