Trwa ładowanie...
d1e0m6m

Strzały w Zgierzu. Z wiatrówki trafili w autobus

Dwóch nastolatków ze Zgierza strzelało z wiatrówki z okna mieszkania. W pewnym momencie trafili w szybę przejeżdżającego autobusu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Celowali w różne przedmioty na ulicy
Celowali w różne przedmioty na ulicy (WP.PL)
d1e0m6m

Jak wyjaśniła rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka, o strzałach z wiatrówki poinformowany został dyżurny zgierskiej komendy policji. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca autobusu usłyszał w pewnym momencie huk. Kiedy się zatrzymał, zauważył uszkodzenie podwójnej, bocznej szyby.

Przyznali się

Zwrócił również uwagę na chłopców podejrzanie zachowujących się w oknie jednego z mieszkań pobliskiego domu. Poprosił ich, aby zeszli na dół. W rozmowie z kierowcą przyznali, że strzelali z wiatrówki.

d1e0m6m

Jak się okazało, chłopcy tego dnia odebrali z paczkomatu przesyłkę dla ojca jednego z nich. Wiedzieli, że znajduje się w niej kupiona wiatrówka i mimo, że rodzic zakazał otwierania paczki, ciekawość okazała się silniejsza. Poszli do mieszkania i z okna oddali po kilka strzałów. Twierdzili, że celowali w różne przedmioty jak np. butelki leżące na ziemi, ale nie strzelali do autobusu.

Wiatrówka została zabezpieczona przez policję. Materiały najprawdopodobniej zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Apel policji

Policja apeluje i zwraca uwagę, że choć część wiatrówek nie wymaga posiadania zezwolenia czy też rejestracji, to nie są to zabawki dla dzieci, czy też nieodpowiedzialnych dorosłych. Za konsekwencje ich użycia grożą sankcje karne.

d1e0m6m

Zobacz także: Najbardziej krwawa strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych

d1e0m6m

Podziel się opinią

Share
d1e0m6m
d1e0m6m
Więcej tematów